کد مطلب: 97037 تعداد بازدید: ۶

استاد حوزه:

درس اربعین زنده نگه داشتن حقیقت شهادت و مکتب اهل بیت(ع) است

جمعه ۱۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۲۶:۴۷
خانم سیدالنگی استاد حوزه گفت: درس اربعین این است که باید یاد حقیقت و خاطره شهادت و فلسفه قیام عاشورا را در مقابل طوفان تبلیغات دشمن زنده نگه داشت

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، خانم سیده کلثوم سیدالنگی در جمع طلاب مدرسه علمیه حضرت صدیقه فاطمه(سلام الله علیها) گرگان گفت: دشمن، خانواده را محور برنامه ها و دشمنی های خود قرار داده است و با روش و بهانه های مختلف بدنبال تنش و اختلال در کانون خانواده است.

وی ادامه داد: در چنین شرایطی، بازگشت به سیره عملی و اخلاقی اهل بیت(علیهم‌السلام) و الگوگیری از آموزه های کربلا و اربعین بسیار کارآمد و تاثیرگذار و خنثی کننده برنامه‌های دشمن است.

استاد حوزه به اهمیت اربعین در کلام رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) اشاره کرد و افزود: اگر  زینب کبری(سلام اللَّه علیها) و امام سجّاد(صلوات اللَّه علیه) در طول روزهای اسارت و بعد از آن در زیارت کربلا افشاگری نکرده بودند و حقیقت فلسفه عاشورا و ظلم دشمن را تبیین نمی کردند، واقعه عاشورا تا امروز، جوشان و زنده و مشتعل باقی نمی ماند.

سیدالنگی به اهمیت احیا و زنده نگه داشتن حماسه عاشورا و اربعین در روایات اشاره کرد و گفت: دشمن از همان عصر عاشورا تا به امروز با تمام دستگاه های تبلیغاتی، برای منزوی کردن و در ظلمت نگه داشتن مسأله عاشورا و به طور کل سبک و سیره اهل بیت(علیهم السلام)، تجهیز شده تا مانع درک عمیق مردم شود.

وی تصریح کرد: اگر مجاهدت ها و تلاش های مبلغان دینی بعد از عاشورا نبود، قدرت های ظالم و ستمگر، با بهره گیری حداکثری از تبلیغات دروغ و مغرضانه و شیطنت آمیز سعی داشتند و دارند تا اتفاقات و وقایع قیام امام حسین(علیه‌السلام) به گوش مردم جهان امروز نرسد.

استاد حوزه تاکید کرد: درس اربعین این است که باید یاد حقیقت و خاطره شهادت و فلسفه قیام عاشورا را در مقابل طوفان تبلیغات دشمن زنده نگه داشت و آن چیزی که باید در ایام  محرم و صفر بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد، الگوبرداری از سیره و سبک زندگی حضرت سیدالشهداء(ع) است.