کد مطلب: 89854 تعداد بازدید: ۵۴

مدیر مدرسه علمیه کوثر علی آباد کتول:

یاری رسانی به همنوعان، مسیری برای نزدیکی قلوب مسلمانان به یکدیگر است

دوشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۹:۵۵
مدیر مدرسه علمیه کوثر علی آباد، با توجه به شرایط بحرانی مناطق سیل‌زده، کارکنان، اساتید و طلاب را به یاری رسانی به همنوعان خود دعوت کرد و هدف از این امر خیر و خالصانه را مسیری برای نزدیکی قلوب مسلمانان به یکدیگر و صفای باطن افراد دانست.

خانم نسیبه ترقی طی گفت و گویی با روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، در ابتدای سخنان خود با اظهار تاسف نسبت به اتفاقات اخیر در کشور و ابتلاء بسیاری از هموطنان عزیز به بیماری کرونا و همچنین تبریک به مناسبت ایام البیض و ولادت امام علی علیه السلام، از خداوند متعال برای مردم ایران، صحت و سلامتی، رحمت و پاداش عظیم در ماه رجب را خواستار شد.

وی مردم را به صبر، توسل و توجه به پروردگار توصیه کرد و گفت: بر اساس سخنان رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) «این بلا آنچنان بزرگ نیست و بزرگتر از آن نیز وجود داشته است»، مردم ایران با توکل به خداوند متعال و صبر در برابر حکمت های الهی و توسل به ائمه اطهار علیهم السلام به امید خدا به زودی شاهد گشایش های بسیاری خواهند بود.

مدیر مدرسه علمیه کوثر علی آباد کتول با استناد به آیه ۹۰سوره نحل «اِن الله یأمُرُ بالعدلِ و الاحسان» و روایتی از امیرالمومنین علیه السلام ادامه داد: با توجه به آموزه های دین مبین اسلام، مسلمانان در هر زمان و مکانی به عدل و احسان نسبت به یکدیگر سفارش شده اند که این کار علاوه بر ایجاد محبت بسیار بین مسلمانان، موجب برخورداری از رحمت و مغفرت الهی در توشه آخرت انسان می شود.

ترقی با توجه به شرایط بحرانی مناطق سیل‌زده، کارکنان، اساتید و طلاب را به یاری رسانی به همنوعان خود دعوت کرد و هدف از این امر خیر و خالصانه را مسیری برای نزدیکی قلوب مسلمانان به یکدیگر و صفای باطن افراد دانست.

وی در پایان تولید و فروش محصولات خانگی توسط مسئولین و طلاب خوابگاهی را یکی از اقدامات کمک به هموطنان سیل زده دانست و اضافه کرد: حدود ۸میلیون برای حداقل ده خانواده وسایلی همچون؛ پنکه، پنجره،  بخاری، گاز، ظروف آشپزخانه، کمد لباس و... ‌خریداری کرده و به مردم مناطق سیل زده تحویل داده شد.

استاد حوزه با اشاره به اجرایی کردن طرح اعتکاف در خانه و تهیه ماسک برای نیازمندان با توجه به شیوع بیماری کرونا و کمبود وسایل بهداشتی اضافه کرد: علاوه بر جمع آوری کمک های نقدی، سود حاصل از فروش محصولات خانگی به مناطق سیل زده سیستان، از دیگر اقدامات انسان دوستانه کارکنان و طلاب مدرسه علمیه کوثر(س) است.