کد مطلب: 89680 تعداد بازدید: ۱۹

استاد مدرسه علمیه الزهرا(س) گرگان:

الگو قراردادن معصومین(ع) جامعه را تبدیل به مدینه فاضله می کند

یکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۳:۴۴
خانم فاطمه احمدی استاد مدرسه علمیه الزهرا(س) گرگان گفت: با الگو قراردادن ائمه معصومین(علیهم السلام) و تبعیت و پیروی از سبک و سیره آنان، جامعه تبدیل به مدینه فاضله شده، روحیه اعتماد در جامعه گسترش یافته و زمینه ظهور حضرت مهدی(عجل الله) فراهم خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، خانم فاطمه احمدی در ویژه مراسم میلاد امام محمدباقر(ع) در جمع کارکنان مدرسه علمیه عالی الزهرا(س) گرگان، در ابتدای سخنان خود، ماه رجب را ماه ریزش نعمات الهی دانست و بر استفاده و بهره های معنوی این ماه تاکید کرد.

وی، همه ائمه معصومین(علیهم السلام) را دارای علم بی کران دانست و افزود: امام باقر(علیه اسلام) به این جهت ملقب به "باقر" شد که شکافنده علم و دانش و تبیین کننده علوم اسلامی بود، بطوری که ايشان با زمینه سازی امام سجاد(علیه اسلام) در راستای معرفی مکتب تشیّع و مبارزه با طاغوت زمان خود، بهره برداری بسيار کرد.

استاد حوزه، با اشاره به حضور امام باقر(علیه السلام) در صحنه عاشورا گفت: امام باقر(علیه السلام) تربیت شده فرهنگ عاشورای حسینی و تجسمی از کمالات اخلاقی و ارزش های والای انسانی است، لذا آشنایی با سیره علمی، تربیتی و سیاسی حضرت به عنوان راهنمای جامع برای انسان در مسیر زندگی لازم است.

احمدی دوران زندگی حضرت را دوران انزوای فرهنگ تشیّع عنوان کرد و گفت: به دلیل شرایط دوران زندگی باقرالعلوم(علیه السلام)، اعتراضات ایشان در قالب نهضت سیاسی ممکن نبود، لذا با انقلاب فرهنگی و تشکیل حوزه های علمیه، به تبیین معارف اسلامی و آشکار نمودن خط فکری آل محمد(صلی الله علیه و آله و سلم) و شیعه پرداخت.

وی اظهار کرد: امام باقر(علیه السلام) موسس و بنیانگذار حوزه علمیه شیعه و نهضت فرهنگی تشیّع است زيرا با تشکیل نهضت فرهنگی به تربیت شاگردان متعدد در زمينه های مختلف پرداخت، بطوری که بعد از ایشان، امام صادق(علیه اسلام) راه ایشان را ادامه داد.

مربی فیض نور مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله عليها) گرگان، با استناد به روایتی از امام باقر(عليه السلام)، زکات، حج، نماز، روزه و ولایت را اساس اسلام برشمرد و گفت: ولايت و رهبري، مهمترين اصل اسلام است كه به عنوان کلید، راهنما و راهگشای مبانی دیگر است.

احمدی، با استناد به روایات متعددی از ائمه هدی(علیهم السلام)، عمل به گفتار و تبعیت از کردار آن بزرگواران را بیانگر میزان دوستی و نشانگر محبت به آنان دانست و بر شناخت و معرفت نسبت به سیره آنان تاکید کرد

وی در ادامه به صفات و ویژگی های اخلاقی امام باقر(علیه السلام) اشاره کرد و افزود: بزرگترین درسی که می توان از زندگی حضرت گرفت، حلم و بردباری در مقابل مشکلات، سختی ها و ناملایمات زندگی و نیز نحوه برخورد با اذیت و آزار مخالفان و دشمنان است که برخورد درست و شایسته موجب تحول در دیگران خواهد شد.

دبیر آموزش و پرورش شهرستان گرگان در پایان خطاب به حاضرین متذکر شد: با الگو قراردادن ائمه معصومین(علیهم السلام) و تبعیت و پیروی از سبک و سیره آنان، جامعه تبدیل به مدینه فاضله شده، روحیه اعتماد در جامعه گسترش یافته و زمینه ظهور حضرت مهدی(عجل الله) فراهم خواهد شد.