کد مطلب: 88468 تعداد بازدید: ۲۳

مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان:

مهمترين راه مقابله با دشمنان، آشنایی نسل امروز با معارف قرآن و اسلام است

سه شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۰:۱۴
مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان گفت: مهمترين راهكار مقابله با دشمنان، آشنایی نسل امروز با معارف قرآن و اسلام است و نوجوانان و جوانان ما در مدراس صدرا این آشنایی را بدست می آورند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، خانم حسینی واعظ به مناسبت فرارسیدن ایام دهه فجر در جمع دانش آموزان دبیرستان دخترانه معارف اسلامی صدرا بیان کرد: مدارس صدرا یکی از بهترین مدارس برای نشر ارزش های اسلامی است، دانش‌آموزان مدارس صدرا باید در کشور همواره از پرچم هدایت جامعه اسلامی نگهداری کنند.

وی شکل‌گیری دبیرستان‌های صدرا را یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی ایران معرفی کرد و گفت: با تربیت نسل جوان ایران اسلامی که اهل دانایی، علم و حرکت مجاهدانه هستند، باید این حرکت ارزشمند خود را بر اساس اهداف عالی نظام دنبال کنیم.

مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان در راستای نقش دانش آموزان دبیرستان های معارف صدرا خاطرنشان کرد: دانش آموزانی که در این مدارس تحصیل می کنند، مبلغان و دانشمندان آينده علوم معارف در ايران اسلامي هستند.

حسینی واعظ اظهار کرد: امروزه آگاهي جوانان و نوجوانان از اهداف دشمنان و هجمه‌هاي فرهنگي دارای اهمیت فراوانی است و مهمترين راهكار مقابله با دشمنان، آشنایی نسل امروز با معارف قرآن و اسلام است و نوجوانان و جوانان ما در مدراس صدرا این آشنایی را بدست می آورند.

وی به اهمیت بیانیه گام دوم انقلاب نیز اشاره کرد و افزود: در چهل سالگی انقلاب، جوانان محور اصلی این بیانیه هستند و رهبر انقلاب برای گام دوم ماموریت‌هایی را محوّل کردند، از جمله؛ تلاش برای توسعه و گسترش علم و پژوهش، معنویّت و اخلاق، اقتصاد، عدالت و مبارزه با فساد، استقلال و آزادی، عزّت ملّی و روابط خارجی و مرزبندی با دشمن و سبک زندگی.

استاد حوزه، با تاکید بر اینکه جوانان نسل امروز محصول تلاش چهل ساله گذشتگان را گسترش دهند، اضافه کرد: راهی که نسل گذشته تا به کنون طی کرده اند، فقط قسمتی از مسیر افتخارآمیز به سوی آرمان های بلند نظام جمهوری اسلامی بوده است و دنباله این مسیر که به دشواری گذشته نیست باید با همت، هوشیاری، سرعت عمل و ابتکار جوانان طی شود .

حسینی واعظ ادامه داد: وظیفه برداشتن گام بزرگ دوم انقلاب به عهده جوانان نسل امروز است.

وی در ادامه دستاوردهای انقلاب اسلامی را در زمینه های علمی، پژوهشی، پزشکی، اقتصادی و ... را برشمرد