کد مطلب: 88418 تعداد بازدید: ۹۹

مدیر حوزه علمیه خواهران استان گلستان:

توان خود را برای مایوس کردن دشمنان و استکبار جهانی به کار برید

دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۱:۲۱
مدیر حوزه علمیه خواهران استان گلستان با بیان که باید در دهه فجر امسال تمام توان خود را در جهت مایوس کردن دشمنان و استکبار جهانی به کار بریم، دهه فجر را فرصت بازنگری در ارزش ها و آرمان ها دانست.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، خانم سیده نفیسه حسینی واعظ در نشست مدیران و معاونین مدارس علمیه خواهران استان گلستان به روایتی از امام صادق(ع) درباره جایگاه عالم و عابد اشاره کرد و گفت: از مجموعه تعالیم اسلامی و سیره اولیاء(علیهم السلام) استفاده می شود که بعد از انجام واجبات، برترین وسیله برای تقرب به خداوند متعال خدمت به خلق است و اولیای خداوند همواره در رفع حوائج آنان اقدام می کردند.

وی خدمت به خلق خدا را دارای ارزش و ثواب فراوان دانست و اضافه کرد: بارزترین جنبه اجتماعی عبادت، خدمت به مردم و برآوردن نیازهای آنان است؛ البته این خدمت فقط در رفع مشکلات مادی خلاصه نمی شود و توجه به خلق و رفع مشکلات آنان به اندازه ای مهم است که خداوند در آیه 128 سوره توبه پیامبرش را به آن می ستاید: «به یقین، رسولى از خود شما به سویتان آمد که رنج هاى شما بر او سخت است و اصرار بر هدایت شما دارد و نسبت به مومنان، رئوف و مهربان است».

مدیر حوزه علمیه خواهران استان گلستان خاطرنشان کرد: جشن پیروزی انقلاب اسلامی امسال به دلیل تقارن با چهلمین روز شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی با سال‌های گذشته متفاوت‌تر است و شعار «انقلاب اسلامی، زنده و پویا در پرتو ولایتمداری، جهاد و مقاومت» به عنوان شعار محوری دهه فجر امسال مطرح شده است.

حسینی واعظ با بیان که باید در دهه فجر امسال تمام توان خود را در جهت مایوس کردن دشمنان و استکبار جهانی به کار بریم، بر بیان دستاوردهای انقلاب تاکید کرد و دهه فجر را فرصت بازنگری در ارزش ها و آرمان ها دانست و گفت: کمترین ثمره انقلاب اسلامی ایران، گشودن فصلی نو در تاریخ معاصر است و این امر مهمی است.

وی ادامه داد: اسلام حیات بخش، امروز در دل میلیون ها انسان ناامید امید ایجاد کرده و به نجات خویش در پناه اسلام، امیدوار هستند، خداوند در قرآن می فرماید: «وذکرهم بایام الله ان فی ذلک لایـت لکل صبار شکور؛ و روزهای خدا را به آنان یادآوری کن که قطعا در این (یادآوری) برای هر شکیبای سپاسگزاری عبرتهاست».

استاد حوزه به تشریح مفهوم "ایام الله" پرداخت و بیان کرد: ایام الله، تمام روزهائی است که دارای عظمتی در تاریخ زندگی بشر است و هر روز که یکی از فرمان‌های خدا در آن چنان درخشیده، که بقیه امور را تحت الشعاع خود قرار داده، از ایام الله است و هر روز که حق و عدالتی بر پا شده و ظلم و بدعتی خاموش شده، همه از ایام الله است.

حسینی واعظ در پایان همگان را به حضور حداکثری در انتخاب تشویق کرد و بر انتخاب افراد توانمند و دلسوز تاکید کرد.

بر اساس این گزارش، نشست مدیران مدارس علمیه خواهران استان گلستان با محوریت حوزه و صانت، منابع پایدار، فعالیت های رسانه ای و پژوهشی برگزار شد. همچنین، همزمان نشست مسئول امور پشتیبانی استان با معاونین مالی مدارس صورت پذیرفت.