کد مطلب: 86824 تعداد بازدید: ۳۷

مدیر مدرسه علمیه شهیده بنت الهدی علی اباد کتول:

پیروی از ولی فقیه، عامل دستیابی به اهداف عالیه نظام اسلامی است

سه شنبه ۱۰ دى ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۳:۵۱
مدیر مدرسه علمیه شهیده بنت الهدی صدر علی آباد کتول گفت: برای دستیابی به اهداف عالیه نظام اسلامی، باید همواره از ولی فقیه زمان خود پیروی کرده و در مقابل توطئه های دشمنان و ایادی آنها مقاومت کنیم تا آحاد جامعه در طوفان حوادث بیمه شود.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، خانم فاطمه خلف در نشستی به مناسبت هفته بصیرت بیان کرد: "بصیرت" از "بصر" گرفته شده است، در قرآن کریم "اولی الابصار" به معنای کسانی است که قدرت دید و تحلیل دارند، بصیرت یعنی قدرت تحلیل و انتخاب موضع صحیح از باطل و غیر صحیح آن، به خصوص در بحران های سیاسی و اجتماعی.

وی بصیرت را دارای دو بعد فردی و اجتماعی معرفی کرد و اذعان نمود: اگر فردی بصیرت داشته باشد، در اجتماع نیز مسیر را در بعد شناخت صحیح سوق می دهد.

مدیر مدرسه علمیه شهیده بنت الهدی صدر علی آباد کتول به دسته بندی دیگری از بصیرت اشاره کرد و افزود: دسته بندی دیگری از بصیرت که در متون دینی مطرح شده است، عبارتست از: بصیرت در معاملات، در عبادات، در امور سیاسی که در هر کدام بصیرت یعنی واقع نگری و تدبیر و شناخت صحیح.

خلف، با تاکید بر آیات قرآن به بررسی ابعاد بصیرت پرداخت و گفت: شناخت خدا اگر همراه با شناخت صحیح و بصیرت نباشد، میسر نخواهد بود؛ طبق آیات قرآن مجید، بصیرت در اموری همچون؛ خداشناسی، شیطان شناسی، دشمن شناسی، جامعه شناسی، رهبران جامعه و وضعیت سیاسی مطرح است.

وی به آیه "واعتصموا بحبل الله جمیعا" اشاره کرد و "حبل الله" را در جامعه کنونی ولایت فقیه دانست و ادامه داد: بر اساس تفاسیر قرآن کریم، مراد از "حبل" ائمه اطهار(علیهم السلام) و در جامعه کنونی ولایت فقیه هستند و برای دستیابی به اهداف عالیه نظام اسلامی، باید همواره از ولی فقیه زمان خود پیروی کرده و در مقابل توطئه های دشمنان و ایادی آنها مقاومت کنیم تا آحاد جامعه در طوفان حوادث بیمه شود.