کد مطلب: 86373 تعداد بازدید: ۴۰

مدیر مجموعه حوزوی الزهرا(س) گرگان:

همایش ملی "زینب(س) تجلی حقیقت" در گرگان برگزار می شود

چهارشنبه ۴ دى ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۵:۵۷
مدیر مجموعه حوزوی الزهرا(س) گرگان با اعلام این مطلب که همایش ملی "زینب(س) تجلی حقیقت" از سوی مجموعه حوزوی و مرکز پژوهش های اسلامی الزهزاء(سلام الله علیها) گرگان برگزار می شود، گفت: بايد زوايای مختلف شخصیت حضرت تبيين و در جهت الگوگيری در اختيار همگان قرار گيرد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان گلستان، خانم مریم میرکریمی اعلام کرد: اولین پیش نشست همایش ملی "زینب(س) تجلی حقیقت" از سوی مجموعه حوزوی و مرکز پژوهش های اسلامی الزهزاء(سلام الله علیها) گرگان برگزار شد.

وی بیان کرد: با توجه به شخصیت حضرت زینب(سلام الله علیها) که در خاندان وحي، امامت و ولايت پرورش يافته، ایشان از جمله الگوهايي است که خداوند براي هميشه بشريت ذخيره سازي نموده است.

مدیر مجموعه حوزوی الزهراء(سلام الله علیها) گرگان افزود: تبیین صحیح و درست حقايق زندگی حضرت زينب(سلام الله علیها)، خدمت بزرگ به جامعه انسانيت است.

میرکریمی با تاکید بر اینکه تبیین شخصیت حضرت زینب تنها در کربلا خلاصه نشود، ادامه داد: جدا از بحث واقعه کربلا، بسیاری از خصوصیات و کرامت‌ هایی که در وجود مبارک حضرت زینب( سلام‌الله علیها) وجود دارد، باید به درستی شناخته شود.

وی گفت: شخصیت حضرت زینب(سلام الله علیها) را اغلب با اشک و گریه نشان داده اند اما از ابعاد شخصیتی وجود ایشان غفلت شده است، البته تمام این نقش‌آفرینی‌ها در واقعه کربلا را می‌توان زیرمجموعه فضیلت‌ها و برتری‌های ایشان دانست که موجب شد این گونه مانند ستاره‌ای تابان در تاریخ اسلام بدرخشند و مسیر زندگی صحیح و بندگی خدا را به مردم نشان دهند.

وی با تاکید بر شناخت شخصيت توحیدی حضرت زينب(س) گفت: بايد زوايای مختلف شخصیت حضرت تبيين و در جهت الگوگيری در اختيار همگان قرار گيرد.