کد مطلب: 83622 تعداد بازدید: ۳۱

مبلغ حوزه:

یکی از وظایف طلاب خواهر، پیام رسانی ولایت حضرت مهدی(عج) به جامعه است

پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۱:۱۶
خانم مریم صالحی منش مبلغ حوزه گفت: بانوان مبلغ، با بهره برداری از علوم و معارف اهل بیت علیهم السلام و هوشیاری، پیام ولایت حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف را به همه برسانند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، معاونت پژوهش مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها گنبد کاووس به مناسبت آغاز امامت حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف اقدام به برگزاری نشستی با عنوان «نقش زنان در گرامیداشت ولایت و مهدویت» با حضور خانم مریم صالحی منش، نویسنده و مبلغ حوزه در جمع طلاب و اساتید و کارکنان این مدرسه کرد.

در این نشست، خانم صالحی منش بعد از حمد و سپاس الهی به خاطر دارا بودن نعمت امامت و ولایت اهل البیت علیهم السلام، با استناد به روایات نبوی فضائل شیعیان استوار و راستین در عصر غیبت را برشمرد.

وی اذعان کرد: خط نورانی ولایت در نهم ربیع الاول به ولایت حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف رسید و از سامرا آغاز شد؛ که به دلیل اختفای شدید حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف در آن زمان، وظیفه هدایت و دلالت شیعیان به ولایت نورانی حضرت مهدی موعود علیه السلام به عهده جده بزرگوار امام زمان و حکیمه خاتون عمه امام قرار گرفت.

مبلغ حوزه افزود: این دو بزرگوار با شهامت بسیار در برابر جعفر کذاب و حکومت بنی عباس ایستادگی کردند و در پرتو علوم و معارف اهل بیت علیهم السلام با برگزاری جلسات پرسش و پاسخ به روشنگری دینی و حل مشکلات عقیدتی شیعیان پرداختند.

صالحی منش تاکید کرد: بانوان مبلغ باید با الگوگیری از این بانوان، سختی ها و مشکلات را تحمل نموده و با بهره برداری از علوم و معارف اهل بیت علیهم السلام و هوشیاری، پیام ولایت حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف را به همه برسانند.

وی افزود: نهم ربیع الاول روز آغاز ولایت حضرت بقیه الله است و به استناد روایات معتبر، غدیر ثانی نامیده شده است؛ بنابراین، باید در بین شیعیان عصر غیبت دارای جایگاه ویژه‌ای باشد.

مبلغ حوزه به بانوان توصیه کرد: علاوه بر گرامیداشت این روز با تغییر در فضای خانه و خانواده جهت یک ارتباط محکم تر و شاداب تر با امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف به ایجاد انگیزه در بین افراد خانواده به ویژه فرزندان بپردازند.