کد مطلب: 83617 تعداد بازدید: ۱۸

نماینده ولی فقیه در استان گلستان:

مسئله هفته وحدت، يک تکليف شرعی، الهی و خدایی است

شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۳:۰۶
نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت: مسئله هفته وحدت، يک تاکتيک سیاسی و مصلحتی نيست بلکه به استناد آيات قرآن و سيره نبی مکرم اسلام(صلی الله علیه و آله و سلم) يک تکليف شرعی، الهی و خدایی است.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، همایش "وحدت و تمدن نوین اسلامی" با حضور کارکنان، اساتید، مبلغان و طلاب مجموعه حوزوی الزهرا(س) گرگان و جمع کثیری از بانوان شیعه و سنی با مشارکت دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور  برگزار شد،

آیت الله نورمفیدی در این همایش، عشق واقعی به پیامبر مکرم اسلام(صلی الله علیه و آله و سلم) را نشانه ایمان به خدا دانست و بیان کرد: مسئله هفته وحدت، يک تاکتيک سیاسی و مصلحتی نيست بلکه به استناد آيات قرآن و سيره نبی مکرم اسلام(صلی الله علیه و آله و سلم) يک تکليف شرعی، الهی و خدایی است

وی با بیان این که هر یک از فِرَق اسلامی با وجود مبانی و اصول مختص به خود، اما تمامی مسلمانان پیرو خدا و رسول(صلی الله علیه) هستند و اصول قطعی آنان قابل شک و تردید نیست، اضافه کرد: مسلمانان در این اصول و مسلّمات دینی با هم و در کنار هم هستند که کلام خداوند متعال و سیره و روش بزرگان دین بر این مطلب دلالت دارد.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با استناد به روایتی از نبی مکرم اسلام(صلی الله علیه و آله و سلم) به معرفی همسایگان خدا پرداخت که بر اساس روایت فوق؛ آنان برای خدا و در راه خدا با دیگران دوستی می کنند.

آیت الله نورمفیدی با بیان این که اسلام یک پیکر و روح دارد و استناد به آیه 103 سوره آل عمران ادامه داد: ايجاد الفت ميان دلها تنها به دست خدا  هست و تفرقه در رديف عذاب‌ها و مجازات‌هاى الهى به شمار می اید.

وی وحدت و دوستی مسلمانان را از مصادیق" نَتَحَابُّ فِی اللَّهِ" در روایت فوق برشمرد و خاطر نشان کرد: اساس الفت بین مسلمین توحید، خداشناسی و پیروی از دستورات الهی و اسلامی است.

امام جمعه گرگان بذل و بخشش همسایگان خدا، در راه خدا و برای رضای خدا و نیز کمک و پشتیبانی در راه خدا را از دیگر ویژگی های این دسته افراد معرفی کرد.

آیت الله نورمفیدی بار دیگر بر لزوم وحدت و همبستگی بین مسلمان تاکید کرد و تفرقه افکنان بین مذاهب اسلامی را به عنوان پیروان شیطان خواند و افزود: کسانی که برای وحدت امت اسلامی تلاش می‌کنند، به امر خداوند عمل کرده‌اند؛ چنانچه با وجود مخالفت و دشمنی آل سعود با فلسطین، اگر کسی آل سعود را دوست بدارد یقیناً شیطان را هم دوست می دارد.

وی با استناد به آیه "لاتَتخذوا عدوی و عدوکم اولیاء....." از سوره مبارکه ممتحنه تصریح کرد: با استناد به آیه صریح قرآن کریم؛ "اگر کسی دشمن خود را دوست خود بگیرد از آنان خواهد بود"؛ لذا انسان باید دوستی و دشمنی اش برای خدا باشد.

عضو مجلس خبرگان رهبری در پایان افزود: امروز اگر کسی بین شیعه و سنی اختلاف ایجاد کند، نوکر آمریکا یا انگلیس است؛ هر که باشد، چه بنام شیعه و یا مذهب حنفی و مالکی؛ در حقیقت، به آمریکا و انگلیس وصل بوده و یا دچار جهل مرکب است.