کد مطلب: 83215 تعداد بازدید: ۲۹

همسر شهید مدافع حرم زورقی:

کسب رضایت خداوند در امورات، رمز قبولی اعمال است

شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۹:۲۷
خانم اشرف کشانی همسر شهید مدافع حرم زورقی گفت: یادگیری احکام دین و معارف اسلامی با نیت قربه الی الله و کسب رضای خدا برای انسان ثمرات و برکات دارد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، خانم  اشرف کشانی همسر شهید مدافع حرم  افشین زورقی در جمع طلاب و کادر و اساتید مدرسه علمیه حضرت صدیقه فاطمه (سلام ا... علیها) گرگان گفت: ورود به حوزه و یادگیری احکام، ادبیات عرب، اخلاق و... سودمند نخواهد بود مگر این که هدف قربه الی الله و برای رضای خدا باشد.

وی با اشاره به اهمیت نیت در اعمال و کارهای روزمره و رمز قبولی اعمال به فعالیت های فرهنگی شهید اشاره کرد و گفت: شهید زورقی برای کم کردن غربت ائمه (علیهم السلام) و بالا بردن سطح شناخت مردم به دین و اهل بیت (علیهم السلام) ، خودجوش و گمنام با هزینه شخصی در روستاهای دور افتاده کارهای فرهنگی انجام می داد.

خانم کشانی با اشاره به این که شهید تمام تلاش خود را برای معرفی ائمه (علیهم  السلام) به کار می برد، افزود: شهید مقید بودند که هر سال در روز ولادت خانم حضرت زهرا و حضرت معصومه (سلام ا... علیهما) بسته های هدیه را در میان اقشار ضعیف روستاهای محروم توزیع کند.

وی با بیان این که شهید به حق الناس سفارش ویژه داشت، خاطرنشان کرد: حق الله را خدا می بخشد ولی حق الناس پاک نمی شود لذا امام حسین (علیه السلام) در شب عاشورا به یاران خود برای ادای دین سفارش کردند.

همسر شهید زورقی عامل بودن به معارف اسلامی را شرط مهم در اثرگذاری بر مخاطب دانست و افزود: در زمان حیات شهید، قبل از سخنرانی با شهید مشورت می کردم و توصیه شهید این بود که مسائل و مباحثی را مطرح کنید که خودتان به آن عمل می کنید.