کد مطلب: 83213 تعداد بازدید: ۲۸

معاونت فرهنگی مدرسه علمیه الزهرا(س) گنبد اقدام به برگزاری اردوی جهادی کرد

پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۳:۵۵
معاونت فرهنگی مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) گنبدکاووس اردوی جهادی 6 روزه ای را با حضور 12 نفر از طلاب این مدرسه علمیه در دبستان عماد روستای مهدی آباد برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، معاونت فرهنگی مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) گنبدکاووس اقدام به برگزاری اردوی جهادی 6 روزه با نام «شهیده فهیمه سیادی» در دبستان عماد روستای مهدی آباد کرد.

خانم ربیعی بیان کرد: اردوهای جهادی سبب ارتقای سطح اعتقادی، اجتماعی و فرهنگی جامعه است؛ براین اساس، طلاب این مدرسه با هدف تقویت ارزش های اعتقادی-دینی مردم و احیای روحیه سازندگی، فرهنگی و اعتقادی در بین جوانان و بانوان جامعه اقدام به برگزاری اردوی جهادی 6 روزه در روستای مهدی آباد کردند تا سهمی هر چند اندک در راستای سازندگی دینی جامعه اسلامی داشته باشند.

معاون فرهنگی مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) گنبدکاووس ادامه داد: این اردو که از صبح تا ظهر به طول انجامید، با حضور دوازده نفر از طلاب این مدرسه متشکل از: فرمانده بسیج طلاب و مبلغان فعال مشغول به تحصیل و فارغ التحصیل مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) گنبد کاووس بود.

ربعی افزود: پس از آماده سازی مدرسه ی روستا توسط طلاب، کلاس های تربیتی- آموزشی برای دو گروه کودکان و نوجوانان پسر و دختر و بانوان روستا در نظر گرفته شد تا برای هر دو گروه کلاس ها به صورت مجزا برگزار شود.

وی از کلاس های برگزار شده برای کودکان و نوجوانان دختر و پسر، به کلاس های آموزش روخوانی و روان خوانی قرآن، اصول دین، زبان انگلیسی، کار با کودک و آموزش مداحی، بازی و آموزش کاردستی و برگزاری کلاس ورزشی اشاره کرد.

معاون فرهنگی مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) گنبدکاووس برگزاری حلقه های صالحین کودکان و نوجوانان و احکام ویژه دختران و جلسه ساعتی با خانواده شهید را از دیگر برنامه های ویژه نوجوانان نام برد.

ربیعی گفت: کلاس های ویژه بانوان در دو بخش آموزشی و مهارتی برگزار شد تا علاوه بر آموزش دینی در انجام وظایف خانه داری نیز مفید باشد، از این رو، کلاس های آموزش روخوانی و روان خوانی قرآن، کارگاه سبک زندگی ایرانی اسلامی، بیان احکام و پاسخ گویی به سوالات شرعی، حلقه های صالحین و مشاوره خانواده به صورت گروهی و فردی به منظور توانمندی دینی بانوان برگزار شد.

وی آموزش مهارت زندگی و خانه داری، کلاس های هنری و آشپزی را به عنوان دیگر کلاس های برگزار شده جهت تقویت مهارت های خانه داری بانوان نام برد.