کد مطلب: 83212 تعداد بازدید: ۳۶

امام جمعه علی آباد کتول:

بهترین خدمت حوزه به جامعه، پرورش طلاب ناب و کارآمد است

پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۱:۳۳
امام جمعه علی آباد کتول با اشاره به ارزش تعلیم گفت: بهترین خدمت به جامعه، پرورش طلاب ناب است زیرا هر طلبه حکم علمداری در جامعه را دارد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی مهدی نژاد در جمع اساتید مدرسه علمیه کوثر علی آّبادکتول گفت: انسان در تمام طول عمر خود نیاز به موعظه دارد، همه علماء بزرگان و حتی سلاطین غربی نیز در بسیاری از اوقات از افراد خردمند طلب پند و اندرز می کردند.

وی افزود: واژه انسان به معنای ظهور و آشکارا است، یعنی از جهانی پنهانی به فضایی برای آشکار شدن آمده است و «ایناس، نسیان به معنای فراموشی و انس به معنای مانوس شدن» از جمله ریشه هایی است که واژه انسان از آن گرفته شده است.

امام جمعه علی آباد کتول با بیان اینکه "انس"دارای دو بعد معنوی و اجتماعی است، تصریح کرد: در جامعه امروزی بیشتر بعد اجتماعی انس مورد توجه قرار گرفته است، در حالی که در انس اجتماعی، با کوتاه ترین اشتباه انسان، آن رابطه از بین خواهد رفت.

حجت الاسلام مهدی نژاد اضافه کرد: باید در یک جامعه اسلامی بعد معنوی انس گسترش یابد و مردم بدانند که خلوت کردن ساعاتی در روز با خداوند برای هر انسانی ضروری است.

وی ادامه داد: امام کاظم(ع) برای مدت زمانی که در زندان های بغداد به سر بردند، خداوند را شاکر بودند زیرا فضایی خلوت برای برقراری ارتباط با پروردگار خویش یافته و مدت زمان بیشتری را به انس شهودی می پرداختند.

امام جمعه علی آباد کتول با بیان اینکه برخی از انسان ها شامل آیه مبارکه "ما غرک بربک الکریم"نمی شوند، تشریح کرد: این افراد کسانی هستند که به مرحله ای از انس جمال دست یافته و جمال حضرت حق تعالی را مشاهده می کنند.

حجت الاسلام مهدی نژاد در پایان با اشاره به ارزش تعلیم گفت: بهترین خدمت به جامعه پرورش طلاب ناب ست زیرا هر طلبه حکم علمداری در جامعه را دارد.