کد مطلب: 83067 تعداد بازدید: ۲۰

کارشناس مذهبی:

عمل نکردن به امر به معروف و نهی از منکر موجب تسلط اشرار بر جامعه می شود

یکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۰:۳۴
حجت الاسلام و المسلمین مهدی حسن زاده کارشناس مذهبی گفت: عمل نکردن به امر به معروف و نهی از منکر موجب تسلط اشرار بر جامعه می شود و در این محیط، دعای ولی خدا و مقربان الهی بی اثر می ماند و در نتیجه جامعه به سمت سقوط و انحراف کشانده می شود.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، حجت الاسلام و المسلمین حسن زاده در نشست روشنگری و بصیرتی در جمع طلاب مدرسه علمیه حضرت صدیقه فاطمه(سلام الله علیها) گرگان، به اهمیت امر به معروف و نهی ازمنکر اشاره ای کرد و گفت: امام حسین (علیه السلام) در خطبه ها، سخنرانی ها و در وصیتنامه خویش بیشترین تاکید را بر امر به معروف و نهی از منکر داشته اند تا جایی که فلسفه قیام عاشورا را امر به معروف و نهی از منکر اعلام می کنند.

وی بزرگ ترین واجب الهی را امر به معروف و نهی از منکر دانست و ادامه داد: اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی زنده باشد به دیگر واجبات الهی نیز عمل می شود در غیر اینصورت تمام واجبات الهی تعطیل می شود.

کارشناس مذهبی با اشاره به آثار سوء فراموشی امر به معروف و نهی از منکر، خاطرنشان کرد: عمل نکردن امر به معروف و نهی از منکر موجب تسلط اشرار بر جامعه می شود و در این محیط، دعای ولی خدا و مقربان الهی بی اثر می ماند و در نتیجه جامعه به سمت سقوط و انحراف کشانده می شود.

حجت الاسلام حسن زاده امر به معروف و نهی از منکر را ضامن بقای حکومت اخیار دانست و تصریح کرد: این فریضه الهی در فرمایشات مقام معظم رهبری به عنوان «واجب فراموش شده» معرفی شده است و احیا و عمل به آن مانع از اشاعه منکراتی می شود که خود، عامل هزاران هزار بی حجابی و نظایر آن است.

وی ضمن تاکید بر اهمیت بالابردن سطح معرفتی خواهران طلبه تاکید کرد: خواهران طلبه به پیروی از شیرزن قهرمان کربلا حضرت زنب کبری (سلام ا... علیها) با بردادشتن عَلَم انقلاب و تبلیغ در زمینه امر به معروف و نهی از منکر حافظ رویش ها و ثمرات انقلاب اسلامی باشند.