کد مطلب: 83052 تعداد بازدید: ۲۸

معاون فرهنگی مدرسه علمیه الزهرا(س)گنبد کاووس:

یکی از اهداف قیام امام حسین(ع) نهادینه کردن حریت و آزادگی در وجود انسان ها بود

یکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۷:۳۴
معاون فرهنگی مدرسه علمیه الزهرا(س) گنبدکاووس گفت: امام حسین(ع) قیام کرد، تا حماسه ای بیافریند که حرّیت و آزادگی را در وجود انسان های آزاده نهادینه نموده و در مقابل ظالمان، ستمگران و دنیاپرستان در هر زمان و مکان بایستند و از عزت و کرامت انسانی دفاع کنند.

خانم ربیعی طی گفت وگویی با به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، گفت: امام حسین علیه السلام قیام کرد، تا حماسه ای بیافریند که حرّیت و آزادگی را در وجود انسان های آزاده نهادینه نموده و در مقابل ظالمان، ستمگران و دنیاپرستان در هر زمان و مکان بایستند و از عزت و کرامت انسانی دفاع کنند.

وی اذعان کرد: از وظایف حوزه های علمیه در ایام محرم و صفر تبیین اهداف قیام امام حسین علیه السلام برای مردم به ویژه بانوان که موثرترین افراد جامعه را تشکیل می دهند و پاسخگویی به شبهات دینی و عقیدتی و سوالات شرعی بانوان است.

معاون فرهنگی مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها گنبدکاووس ادامه داد: این مدرسه همچون سال های گذشته برای تحقق این اهداف، برنامه های متفاوتی را در سطح شهر اجرا کرده است.

ربیعی افزود: این مدرسه در دهه اول محرم، اقدام به برگزاری مراسم سوگواری به مدت 8 روز در مکان مدرسه علمیه ویژه بانوان شهرستان با حضور اساتید حوزه نمود که شامل مداحی و سخنرانی و تفسیر قرآن بود.

وی، برپایی موکب دختران انقلاب با همکاری طلاب و اساتید مدرسه در مسیر دسته روی عزاداران حسینی، انجام فعالیت فرهنگی در خصوص حجاب بانوان، اجرای نمایش زنان ممتحنه توسط جمعی از طلاب مدرسه که در سالن ارشاد ویژه بانوان شهر گنبد برگزار شد، مراسم خطبه خوانی (قرائت خطبه حضرت زینب سلام الله علیها در سوم صفر جهت آشنایی بانوان با سیره حضرت زینب سلام الله) را از ویژه برنامه های انجام شده ی این مدرسه دانست و گفت: به لطف الهی، مراسم خطبه خوانی مورد استقبال ویژه بانوان قرار گرفت.

معاون فرهنگی مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها گنبد کاووس ادامه داد: برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در امامزاده یحیی بن زید علیه السلام گنبد و نیز همایش سه ساله های حسینی ویژه نونهالان پیش دبستانی و مهد کودک در مصلی گنبد از برنامه های مشارکتی مدرسه با بسیج، سازمان تبلیغات، هیئت رزمندگان و دیگر سازمان های شهر بوده است.

ربیعی از مهم ترین برنامه ها با توجه به نیاز بانوان شهرستان، برگزاری نشست هایی پیرامون موضوعات احکام، تفسیر و اخلاق اسلامی دانست و اضافه کرد: استقبال گسترده ای که بانوان در سال های گذشته به برنامه های این مدرسه علمیه نشان می دادند، ویژه برننامه ای با عنوان «تجمع بزرگ زینبیون» در مکان زینبیه این شهرستان به مدت 50 شب بوده است که از شب عاشورا آغاز گردید و تا پایان ماه صفر ادامه داشت.

وی توضیح داد: علاوه برآنچه گفته شد، مبلغان مدرسه علمیه متشکل از کارکنان، اساتید، دانش آموختگان و طلاب در حال تحصیل با حضور در مراسمات عزاداری بانوان، حضور یافته و با سخنرانی و مداحی و پاسخ گویی به شبهات دینی و سوالات شرعی همواره به وظیفه اصلی خود که تبلیغ معارف دینی است، پرداختند.