کد مطلب: 83049 تعداد بازدید: ۱۱

امام جمعه رامیان:

با تأسی از سیره اهل بیت علیهم السلام با هجمه های دشمنان مقابله کنید

یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۵:۲۶
امام جمعه رامیان بیان کرد: امروز هجمه های دشمنان جهت از بین بردن ارزش ها و شعائر دینی نیز نوعی امتحان محسوب می شود، بنابراین، بر ما لازم است با تأسی از سیره اهل بیت علیهم السلام و پایبندی به ولایت آنان و درس گرفتن از واقعه کربلا با هجمه های دشمنان مقابله کنید.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، حجت الاسلام و المسلمین حسین طاهری در نشست اخلاقی با موضوع «امتحان الهی» که در مدرسه علمیه سعدیه خواهران برگزار شد، امتحان و آزمایش انسان را یکی از سنت های الهی دانست و بیان کرد: انسان از همان لحظه بلوغ تا زمان مرگ در بوته آزمایش های گوناگون قرار دارد.

وی با استناد به آیاتی از قرآن کریم ثروت، فرزند، مقام و پست را از ابزارهای امتحان الهی برشمرد و افزود: اگر انسان در این امتحانات پیروز شود، از رحمت و مغفرت الهی برخوردار می گردد.

امام جمعه رامیان به آزمایش عاشورائیان اشاره کرد و گفت: امام حسین علیه السلام در شب عاشورا با برداشتن بیعت از یاران خود آنان را مورد ابتلاء و امتحان قرار داد تا از وفاداری آنان نسبت به خود اطمینان حاصل نماید.

حجت الاسلام طاهری با اشاره به روایت امام رضا علیه السلام «ان امرنا صعب مستصعب ...» تشریح کرد: پایبند بودن به ولایت سخت و دشوار است جز برای کسی که خداوند قلب او را با ایمان آزموده است؛ لذا اعتقاد به ولایت اهل بیت علیهم السلام و عشق و محبت به آنان موجب می شود انسان از صحنه امتحان الهی سربلند خارج شود.

وی ادامه داد: واقعه کربلا سرشار از نمونه های ابتلاء و امتحان الهی بود؛ لذا درسی که جریان کربلا به ما می دهد این است که یاد و خاطره آنان را در مقابل شیاطین و تبلیغات سوء دشمنان زنده نگه داریم و ادامه دهنده راه آنان باشیم.

امام جمعه رامیان در پایان گفت: امروز هجمه های دشمنان جهت از بین بردن ارزش ها و شعائر دینی نیز نوعی امتحان محسوب می شود، بنابراین، بر ما لازم است با تأسی از سیره اهل بیت علیهم السلام و پایبندی به ولایت آنان و درس گرفتن از واقعه کربلا با این هجمه ها مقابله کنیم.