کد مطلب: 83001 تعداد بازدید: ۴۵

مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان:

امروز کشورهای مسلمان بیش از هر زمان دیگری نیاز به وحدت دارند

پنجشنبه ۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۳:۲۲
مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان با اشاره به وقایع عراق، بر حفظ وحدت میان مسلمانان تاکید کرد و افزود: امروز کشورهای مسلمان بیش از هر زمان دیگری نیاز به وحدت دارند.

به گزارش خبرگزاری کوثر از گلستان، به مناسبت حلول ماه ربیع الاول جلسه ای با حضور بانوان مدیریت حوزه علمیه خواهران استان گلستان برگزار شد.

خانم حسینی واعظ در این جلسه، با تبریک فرارسیدن ماه ربیع الاول و مناسبت های مهم آن، خاطرنشان کرد: آثار رحمت الهی و ذخایر برکات خداوند در این ماه هویدا هست.

وی با اشاره به میلاد فرخنده پیامبر رحمت و مهربانی(ص) اذعان کرد: از ابتدای آفرینش، زمین رحمتی این چنین به خود ندیده است.

مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان به مناسبت های این ماه اشاره کرد و پیرامون مسئله وحدت گفت: امروزه وحدت از ضروریات بین مسلمین است که دشمنان جهت اختلاف افکنی و برادرکشی بین مسلمانان از هیچ تلاشی فروگذاری نمی کنند.

حسینی واعظ به وقایع عراق نیز اشاراتی کرد و بار دیگر بر حفظ وحدت میان مسلمانان تاکید کرد و افزود: امروز کشورهای مسلمان بیش از هر زمان دیگری نیاز به وحدت دارند.

وی بصیرت را یکی از لوازم ضروری حفظ وحدت به خصوص در این استان دانست و پیرامون برادری امام علی علیه السلام نسبت به پیامبر مکرم اسلام(ص) و فداکاری ایشان در شب لیله المبیت گفت: در حقیقت، ولایت خود را فدای نبوت و رسالت کرد و امام علی (ع) در شب لیله المبیت در جای پیامبر اسلام آرمیدند و این نکته حائز اهمیت است که ما تحت ولایت چه کسی باشیم.  

استاد حوزه در ادامه، پیرامون پاره ای مسائل استان سخن گفت.