کد مطلب: 82790 تعداد بازدید: ۲۷

امام جمعه رامیان:

امام حسین(ع) همانند قرآن نور و وسیله هدایت انسان ها است

پنجشنبه ۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۴:۴۹
امام جمعه رامیان گفت: امام حسین علیه السلام همانند قرآن نور و وسیله هدایت انسان ها است که آنها را از گرداب ظلمت و گمراهی رهایی می بخشد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، نشست اخلاقی با حضور حجت الاسلام و المسلمین حسین طاهری در مدرسه علمیه سعدیه خواهران رامیان برگزار شد.

حجت الاسلام طاهری با تسلیت ایام رحلت پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم شهادت امام حسن مجتبی و امام رضا علیهما السلام بیان کرد: از بین اهل بیت علیهم السلام، سر سلسله عاشقان الهی، امام حسین علیه السلام از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

وی به مهم ترین شباهت های قرآن کریم و حضرت سیدالشهداء علیه السلام اشاره کرد و گفت: با وجود فاصله زمانی زیادی که با نزول قرآن و جریان کربلا داریم اما هر دو تازگی داشته و کهنه نمی شوند.

امام جمعه رامیان با استناد به روایت امام صادق علیه السلام تشریح کرد: قرآن هر چه بیشتر خوانده شود انسان تازگی آن را بیشتر درک می کند، زیرا خداوند قرآن را برای زمان و گروه خاصی نازل نکرده است و در هر زمانی طراوت و تازگی دارد.

حجت الاسلام طاهری با بیان این که قرآن، نور و وسیله هدایت و روشنایی است، افزود: قرآن زنده ای است که هرگز نمی میرد و جاری است همان گونه که شب و روز و خورشید و ماه در جریان است، لذا همان طور که خورشید هر روز جلوه ای تازه دارد قرآن نیز این گونه است.

وی ادامه داد: امام حسین علیه السلام همانند قرآن نور و وسیله هدایت انسان ها است که آنها را از گرداب ظلمت و گمراهی رهایی می بخشد.

موسس مدرسه علمیه سعدیه رامیان شفاعت در روز قیامت را از دیگر شباهت های قرآن و سید و سالار شهیدان برشمرد و گفت: هر دو شفیع انسان در روز رستاخیز هستند.

حجت الاسلام طاهری به ویژگی دیگر آن دو اشاره کرد و افزود: اگر قرآن شفا دهنده است، تربت امام حسین علیه السلام نیز شفا دهنده بیماری های جسمی و روحی است.

وی در پایان گفت: حضور در محفل هر دو قلب انسان را پاک و شاداب می کند و حیات تازه می گیرد.