کد مطلب: 82785 تعداد بازدید: ۲۴

کارشناس پژوهش مدرسه علمیه سعدیه خواهران رامیان:

مردم نهاد بودن از ویژگی های مهم راهپیمایی اربعین است

پنجشنبه ۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۹:۰۷
کارشناس پژوهش مدرسه علمیه سعدیه خواهران رامیان، مردم نهاد بودن را از ویژگی های مهم راهپیمایی اربعین دانست و تشریح کرد: این راهپیمایی یک حرکت تاریخی، خودجوش، مردمی و بر پایه معارف حسینی بوده که مدیریت اصلی آن بر عهده مردم است.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، خانم رؤیا قوانلو در نشست علمی پژوهشی که با حضور اساتید و طلاب مدرسه علمیه سعدیه خواهران رامیان برگزار شد، به بحث پیرامون «بررسی ظرفیت ها و آسیب های راهپیمایی اربعین حسینی» پرداخت و بیان کرد: معمولا کمتر حادثه ای در عرصه بین الملل اتفاق می افتد که مبدأ تحولات و تحلیل ها قرار گیرد.

وی ادامه داد: در تاریخ صد ساله اخیر دنیا، حوادثی مانند جنگ جهانی دوم، انقلاب اسلامی ایران و فروپاشی شوروی در رده چنین حوادث تأثیرگذاری قرار دارند اما در چند سال اخیر دو حرکت دیگر، موج نوین بیداری اسلامی و راهپیمایی عظیم اربعین نیز اضافه شده است که در عرصه بین الملل بازتاب و تأثیر وسیعی داشته است.

کارشناس پژوهشی مدرسه علمیه خواهران سعدیه رامیان، گسترش و احیای ارزش های اسلامی، وحدت و تحقق امت واحده اسلامی، تبلیغ معارف دین و بیداری اسلامی را از ظرفیت های راهپیمایی اربعین دانست و افزود: راهپیمایی اربعین نمونه ای از پدیده تمدن ساز با ظرفیت ها و فرصت های بسیاری در ابعاد مختلف فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، نظامی و امنیتی است.

قوانلو به آسیب ها و تهدیدات راهپیمایی اربعین اشاره کرد و گفت: علاوه بر این که شاهد گستردگی و تقویت راهپیمایی اربعین هستیم اما باید خود را برای مواجه شدن به جریاناتی که ممکن است به اصل رخداد ضربه وارد نماید، آماده کنیم.

وی در پایان مردم نهاد بودن را از ویژگی های مهم راهپیمایی اربعین دانست و تشریح کرد: این راهپیمایی یک حرکت تاریخی، خودجوش، مردمی و بر پایه معارف حسینی بوده که مدیریت اصلی آن بر عهده مردم است.