کد مطلب: 82784 تعداد بازدید: ۲۱

امام جمعه شهرستان بندرترکمن:

اربعین حسینی نماد اقتدار اسلام است

پنجشنبه ۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۷:۲۹
امام جمعه شهرستان بندرترکمن گفت: اربعین حسینی یک معجزه و نماد اقتدار اسلام است که باید تمدن ساز باشد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، حجت الاسلام و المسلمین محمد صالح منصوری در نشست اخلاقی با محوریت فضیلت زیارت امام حسین علیه السلام در جمع طلاب مدرسه علمیه فاطمه الزهراء سلام الله علیها بندرترکمن گفت: پیاده روی با شکوه حسینی مایه افتخار ملت ایران و پیروان مکتب اهل بیت علیهم السلام است و چهره واقعی اسلام ناب محمدی را به جهانیان معرفی می کند.

وی ادامه داد: دشمن با ترفندهای مختلف در صدد این بوده و هست که اساس و پایه نظام را در هم شکند اما ملت و جوانان غیور با حضور در صحنه و برگزاری در همایش ها نشان می دهند که مسلمانان برای مقابله با دشمن از هیچ چیزی نمی هراسند و روز به روز بر عظمت و اقتدار آنها افزوده می شود.

امام جمعه بندرترکمن با اشاره به روایت از امام صادق علیه السلام خاطرنشان کرد: پیاده روی اربعین مانند نهضت عاشورا نماد قدرت دینی و انسجام امت اسلامی است و آحاد مردم نسبت به برگزاری باشکوه این آیین وظیفه دارند.

حجت الاسلام منصوری، اربعین را فرصت ارزشمندی برای اتحاد و همدلی مسلمانان دانست و تاکید کرد: اربعین حسینی نمادی از الگوپذیری اباعبدالله الحسین علیه السلام و شهدا هست و همگان به اقتضای وضعیت مالی و معیشتی هرسال یک بار یا بیشتر با حضور خود لبیک بگویند.