کد مطلب: 82669 تعداد بازدید: ۳۱

کارشناس پژوهش مدرسه علمیه الزهرا(س) گرگان:

مکتب شیعه، مکتب اصلاح نفس و انسان سازي است

دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۰:۴۴
کارشناس پژوهش مدرسه علمیه الزهرا(س)گفت: مکتب شیعه، مکتب اصلاح نفس و انسان سازي و تقويت معنوي است.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان،خانم مریم علیجانی در نشست علمی که به مناسبت ایام اربعین امام حسین(ع) برگزار شد، با استناد به روایت امام حسن عسگری(ع) بیان کرد: یکی از نشانه های شیعه؛ انجام دادن زیارت اربعین است که فوائد بسیار زیادی را برای فرد و جامعه به ارمغان می آورد.

وی در تشریح فواید و اهمیت اربعين گفت: بر اساس فرمایش امام حسن عسکری(علیه السلام) انسان وظيفه ايماني خود را در زيارت اربعين، انجام مي دهد و به فيوضات معنوي و مادي اين زيارت نائل می آيد.

کارشناس پژوهش مدرسه علمیه الزهرا(س) گرگان با بیان این که زيارت اربعین، شعار شيعه است، ادامه داد: شيعه با گردهمايي عظيم اربعين ظهور و نمو خود را نشان مي دهد که چنين جمعيتي در جهان بي سابقه است که براي يک هدف يک جا جمع شوند.

علیجانی گردهمايي اربعین را موجب اقتدار شيعه دانست و خاطرنشان کرد: اسرائيل و سرويس هاي خبري او حتما از اين حرکت آگاه هستند و مي دانند هر عزم این جمعیت محقق خواهد شد، در نتیجه خيال خام در سر نخواهد پروراند.

وی افزود: اين حرکت عظيم، باعث همبستگي کشورهاي شيعه شده است تا جايي که دو کشور عراق و ايران که در کمتر از 30 سال پيش مشغول جنگ با هم بودند، ولی امروز به برکت امام حسين و اربعين حسيني در کنار هم قرار گرفته اند.

مبلغ حوزه با بیان این که تاثیرگذاری شیعه باعث توطئه افکنی استکبار جهاني و اختلاف افکني بین شیعیان شده است، خاطرنشان کرد: مکتب ما، مکتب اصلاح نفس و انسان سازي و تقويت معنوي است و باید هزینه بسیاری کنیم تا مردان و زنان در مسير صحيح اخلاقي و دين قرار گيرند.

علیجانی اظهار کرد: به برکت امام حسين علیه السلام و حرکت اربعين، میليون ها نفر از مردم ايران اسلامي با حرکت به سوي مزار امام حسين علیه السلام، در مسير خودسازي و دوري از گناه و قرار گرفتن ذيل توجهات معصومين واقع مي شوند و اين فايده بسياربزرگي است.

وی تصریح کرد: اين حرکت عظيم و بي سابقه در کل جهان باعث مي شود که نگاه هاي حق طلبان عالم به سوی امام حسين علیه السلام و حقيقت آن حضرت جلب شود تا جايي که رسانه هاي جهاني سال هاست که در سکوت تحميلي اربابان خود نخواسته اند اين حرکت عظيم را منعکس کنند.

کارشناس پژوهش گفت:زیارت امام حسین علیه السلام و پیاده روی اربعین مقدمه ظهور امام زمان خواهد بود چرا که امام زمان در آستانه ظهور وقتي که به ديوار کعبه تکيه مي دهند خود را با امام حسين علیه السلام معرفي می کنند؛ بنابراین، بايد امام حسين براي عالم شناخته شده باشد تا امام زمان به عالم معرفي شود و حضرت مي فرمايند: "الا يا اهل العالم ان جدي الحسين قتلوه عطشانا".