کد مطلب: 82003 تعداد بازدید: ۱۳

استاد مدرسه علمیه فاطمه الزهراء(س) بندرترکمن:

یکی از مهمترین درس های حماسه کربلا عزت نفس و دوری از اسارت در ذلت است

شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۹:۴۱
اشرف قانعی زارع استاد مدرسه علمیه فاطمه الزهراء(س) بندرترکمن، امام حسین(ع) را از برگزیدگان حق در عرصه عزت و شرف معرفی کرد و افزود: یکی از مهمترین درس های حماسه کربلا عزت نفس و دوری از اسارت در ذلت است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از گلستان، اشرف قانعی زارع در جمع طلاب مدرسه علمیه فاطمه الزهراء سلام الله علیها شهرستان بندرترکمن بیان کرد: عزت و عظمت در گرو اطاعت از خداوند است و همه عزت از آنِ خداست، او هم عزیز است و هم عزت بخش.

وی امام حسین علیه السلام را از برگزیدگان حق در عرصه عزت و شرف معرفی کرد و افزود: از مهمترین درس های حماسه کربلا عزت نفس و دوری از اسارت در ذلت است؛ امام حسین علیه السلام درس عزت را در پرتو ولایت پدرش امیر مومنان علی علیه السلام آموخت.

استاد حوزه یکی از نشانه های عزت نفس امام حسین علیه السلام را استقبال از مرگ با عزت و انزجار از زندگی ذلت بار زیر سایه حکومت یزید دانست به فرازهایی از فرمایشات حضرت در این باره اشاره کرد و گفت: آنان که پیرو مکتب سید الشهداء علیه السلام هستند نیز مرگ با عزت را بر زندگی ذلت بار ترجیح می دهند، تربیت شدگان فرهنگ امام حسین علیه السلام زندگی حقیقی را در مرگ و بقا را در فنا یافته اند همچون قاسم بن الحسن علیه السلام که مرگ را شیرین تر از عسل می دانست.

قانعی زارع اباعبدالله الحسین علیه السلام را سرور آزادگان خواند و اضافه کرد: درس مردانگی و مرگ در سایه شمشیر را به جای پذیرش پستی و ذلت به انسان ها آموخت؛ عمل، رفتار و گفتار سید الشهدا حق خواهی و حق پرستی بود و با تلاش حماسی خویش ارزش امر به معروف و نهی از منکر را بالا برد و آن را به عنوان عامل رشد و عزت مردم از اهداف نهضت خویش برشمرد.