کد مطلب: 81834 تعداد بازدید: ۶۵

مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان:

حوزه های علمیه، به عنوان مهمترین پایگاه علمی و معنوی در جامعه باشند

چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۰۳:۴۱
مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان، اخلاص در عمل و معنویت را از ویژگی های خاص حوزه های علمیه دانست و گفت: حوزه های علمیه باید به عنوان مهمترین پایگاه علمی و معنوی در جامعه باشند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، خانم حسینی واعظ در آغاز سال تحصیلی جدید 98-99 با حضور در مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) آزادشهر با طلاب و اساتید این مدرسه دیدار کردند. 

وی در جمع طلاب این مدرسه بیان کرد: مسیری طلبگی، مسیر بسیار مهمی است که تحصیل علم به تنهایی کافی نیست، بلکه باید در کنار آن، باید آداب و پایبندی به شئونات و ویژگی های طلبگی نیز رعایت شود.

مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان خاطرنشان کرد: هدف و رسالت اصلی طلاب در حوزه های علمیه، شناخت صحیح دین است که اسلام، دین جامع و کاملی است و اگر بخواهیم مبلّغ و مروج دین اسلام و پاسخگوی مسائل مردم در زمینه احکام و دین باشیم، باید شناخت صحیح و فهم عمیق نسبت به دین داشت باشیم.

حسینی واعظ اضافه کرد: امروزه با توجه به گستردگی شبهات در جامعه و تبلیغات فضای مجازی، طلاب با مجهزشدن به سلاح علم و دانش، به صورت مستدل و منطقی، پاسخگوی مسائل و مشکلات مردم باشند زیرا در غیر این صورت نه تنها کمکی به دین نمی شود بلکه ضربه به دین نیز وارد خواهند کرد.

وی ادامه داد: تبلیغ دین و اجرای احکام الهی از دیگر وظایف طلاب است، اینکه بتوانند به نحو صحیح مسائل دینی را در جامعه اجرا کنند و باعث اصلاح امور مردم شوند.

مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان در پایان، اخلاص در عمل و معنویت را از ویژگی های خاص حوزه های علمیه دانست و گفت: حوزه های علمیه باید به عنوان مهمترین پایگاه علمی و معنوی در جامعه باشند.