کد مطلب: 81833 تعداد بازدید: ۴۳

معاون ارتباطات و امور حوزه های علمیه خواهران کشور:

مسئولین حوزه ها، برای طلاب شخصیت علمی ایجاد کنند

جمعه ۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۵۷:۲۷
معاون ارتباطات و امور حوزه های علمیه خواهران کشور گفت: به مصداق آیه شریفه «لقد جائکم رسول من أنفسکم...»، از جنس طلبه ها باشید و برای آنان شخصیت علمی ایجاد کنید و همچون مادر باشید.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، حجت الاسلام واحدی در نشست تخصصی با مدیران مدارس علمیه استان گلستان، یکی از وظایف مسئولان و مبلغان حوزه ها را به دست گرفتن قلوب مردم دانست تا مدیریت خبرگان، ممتازان و نیروهای دین را به دست بگیرند.

وی اضافه کرد: مبلغان، خواص مردم را مدیریت می کنند نه عوام مردم را و این کار سخت تر و دشوراتر است و ارزش و از اهمیت ویژه ای برخوردار است که «اولئک هم الافضلون اولئک هم الاطهرون».

معاون ارتباطات و امور حوزه های علمیه خواهران کشور به بیان راهبردهایی در امر مدیریت مدرسه پرداخت و خداباوری و معادباوری را از آن جمله دانست و توضیح داد: زندگی یک انسان دیندار باید بر اساس آموزه های دین بوده و صفات، شخصیت و رفتار خود را بر اساس رفتار پیامبر(ص) باشد تا بتواند قلوب مردم را مدیریت کند.

حجت الاسلام واحدی با بیان این که یک مدیر حوزه باید صداقت، خلوص، صفا، صبر و وفاداری را در وجود خود مدیریت کند تا بر طلاب هم اثرگذار باشد، خدامحوری و معادمحوری را از دیگر راهبردها معرفی کرد.

وی، فراگرفتن مهارت های راهبری و رهبری برای نسل جوان و مومنین را ضروری دانست و بر فراگیری مهارت های ارتباطات انسانی، مدیریتی و مدیریت فرهنگی تاکید کرد.

وی توصیه کرد:به مصداق آیه شریفه «لقد جائکم رسول من أنفسکم...»، از جنس طلبه ها باشید و برای آنان شخصیت علمی ایجاد کنید و همچون مادر باشید.

در این نشست، هریک از مدیران ضمن معرفی مدرسه و دستاوردهای خود، به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.