کد مطلب: 81829 تعداد بازدید: ۲۷

کارشناس مذهبی شهرستان بندرترکمن:

فعالیت های اجتماعی زنان، نشانگر درجه توسعه کشور است

سه شنبه ۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۶:۲۷
حجت الاسلام لازری کارشناس مذهبی شهرستان با بیان این که نیمی از جمعیت یک جامعه را زنان تشکیل می دهند، گفت: امروزه حضور زن در اجتماع و فعالیت های آنان، نشان دهنده درجه توسعه کشور است.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، حجت الاسلام مجتبی لازری در جمع طلاب و شماری از بانوان شهرستان بندرترکمن بیان کرد: حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌ السّلام برای رساندن پیام عاشورا به همگان، اهل بیت خود را به همراه بردند؛ در حقیقت، امام حسین علیه‌ السّلام با تربیت تعدادی مُبَلّغ شجاع و مقاوم، آنان را بعد از شهادتش به قلب حکومت دشمن، یعنی شام فرستاد.

وی وجدان آگاه و بیدار مردان یک جامعه اسلامی را بانوان دانست و گفت: زنان در حادثه کربلا وظایف بسیار مهمی بر عهده داشتند؛ در این میان، مهمترین رسالت زنان به خصوص حضرت زینب سلام الله علیها بازگو کردن حوادث کربلا و پیام رسانی این واقعه مهم بود.

کارشناس مذهبی با بیان این که نیمی از جمعیت یک جامعه را زنان تشکیل می دهند، خاطرنشان کرد: امروزه حضور زن در اجتماع و فعالیت های آنان، نشان دهنده درجه توسعه کشور است.

حجت الاسلام لازری ادامه داد: اسلام به نقش مادران و زنان در جامعه بسیار تاکید دارد و مسئولیت امور داخلی منزل و گاهی مسئولیت های اجتماعی و سیاسی ای که با نقش تربیت فرزندان آسیب نرسد و بنیان خانواده مستحکم بماند را برعهده زنان گذاشته است.

وی افزود: در جامعه کنونی زن به عنوان تکمیل کننده شخصیت اخلاقی فرد، مسئولیت سنگینی را به عهده دارد و با استفاده از پایگاه اجتماعی مختلف، نقش های گوناگونی را عهده دار می شود که در نهایت منجر به ترویج عدالت خواهد شد.