کد مطلب: 81351 تعداد بازدید: ۳۶

مشاور مدرسه علمیه الزهرا (س)گنبد کاووس:

اولین نشانه محبت و دوستی با اهل بیت علیهم السلام، محبت توام با عمل و تقوا است

پنجشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۴:۰۷
مشاور مدرسه علمیه الزهرا (س)گنبد کاووس اولین نشانه محبت و دوستی با اهل بیت علیهم السلام را محبت توام با عمل و تقوا دانست و گفت: محب واقعی باید دوستی خویش را در عمل نشان دهد و تقوا و دوری از گناه را سر لوحه زندگی خود قرار دهد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، خانم باقری در جمع بانوان عزادار حسینی واقع در شهرک فرهنگیان شهرستان گنبدکاووس بیان کرد: معرفت نسبت به ذات اقدس الهی، اقرار به رسالت پیامبر(ص) و محبت به اهل بیت علیهم السلام کلید سعادت دنیا و آخرت انسان است.

وی گفت: محبت و عشق به واسطه معرفت و شناخت مدیریت می شود، براین اساس؛ اگر محبت با معرفت و شناخت همراه نباشد، محبت از جنس مادی، گذرا و غیر مستمر می شود که عمق نخواهد داشت.

 مشاور مدرسه علمیه الزهراء(س) گنبدکاووس اظهار کرد: اولین نشانه محبت و دوستی با اهل بیت علیهم السلام محبت توام با عمل و تقوا است، محب واقعی باید دوستی خویش را در عمل نشان دهد و تقوا و دوری از گناه را سر لوحه زندگی خود قرار دهد.

باقری دومین نشانه محبت اهل بیت علیهم السلام را عشق به دوستان آن بزرگواران دانست و آمادگی برای محرومیت را به عنوان یکی دیگر از ویژگی های محبان اهل بیت معرفی کرد و توضیح داد: ولایت اهل بیت و دلباختگی به این خاندان، بدون آمادگی برای رنج و محنت ها و با گریختن از انواع محرومیت ها امکان پذیر نخواهد بود.

مشاور حوزه افزود: ممکن است انسان در اثر نادانی یا غلبه احساسات و یا پیروی از هوای نفس در عشق ورزیدن به اهل بیت علیهم السلام دچار افراط و تفریط شود که از مصادیق افراط و تفریط، غلو در بیان فضائل و مناقب اهل بیت و نسبت دادن مقام الوهیت به ایشان است که سبب زیان و هلاکت ابدی فرد می شوند.