کد مطلب: 81159 تعداد بازدید: ۴۷

سرپرست گروه جهادی مدرسه علمیه شهیده بنت الهدی:

ارتقاء سطح علمی مبلغان موجب بصیرت افزایی آحاد جامعه می شود

شنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۱:۲۷
سرپرست گروه جهادی مدرسه علمیه شهیده بنت الهدی با تاکید بر داشتن روشی مناسب برای تبلیغ گفت: ارتقاء سطح علمی و تبلیغی مبلغان زمینه های آگاهی بخشی و بصیرت افزایی شرکت کنندگان در همایش جهانی پیاده روی اربعین را فراهم می سازد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، خانم خدیجه الازمنی در جمع مبلغان اربعین حسینی ضمن بیان توصیه هایی بیان کرد: اربعین و پیاده روی آن را باید از ابعاد مختلفی مورد بررسی قرار داد که یکی از مهم ترین آنها دارابودن نیت قربه الی الله است زیرا شاخصه ی اعمال، و نیز مهم ترین چیزی که فایده ی اثر انسان را چندین برابر می کند، نیت است.

وی به اهمیت حضور مبلغان خواهر در مواکب اربعین اشاره کرد و گفت: حضور مبلغان در موکب ها و حتی در بین زائرین پیاده اثرات مهم و پرفایده ای دارد؛ همانطور که یکی از اهداف قیام امام حسین علیه السلام، نجات مردم از گمراهی و ظلم بود، همراهی مبلغان دلسوز، فداکار، و باسواد می تواند بصیرت دهی در بین زائران که دچار اشتباه و یا شک در مسائل معنوی خود هستند، از تاریکی به روشنایی برساند.

سرپرست گروه جهادی مدرسه علمیه شهیده بنت الهدی صدر علی اباد کتول در ادامه با تاکید بر داشتن روشی مناسب برای تبلیغ اذعان کرد: ارتقاء سطح علمی و تبلیغی مبلغان زمینه های آگاهی بخشی و بصیرت افزایی شرکت کنندگان در این همایش جهانی را فراهم می سازد.

الازمنی حضور طلاب و مبلغان را ضروری و با اهمیت دانست و خاطرنشان کرد: خواهران طلبه با ارتقاء علمی خود در کنار آداب اسلامی و رعایت شئون اخلاقی، در روش و منش نیز زینب وار عمل کنند تا همچون حضرت زینب سلام الله علیها مبلغ دین و قیام عاشورا باشند.