کد مطلب: 80943 تعداد بازدید: ۶۴

معاون فرهنگی مدیریت حوزه علمیه خواهران گلستان:

گسترش و تعمیق معارف ديني و لزوم پاسخگويي مستدل به شبهات، رسالت ذاتی حوزه های علمیه است

پنجشنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۴:۲۲
معاون فرهنگی مدیریت حوزه علمیه خواهران گلستان گفت: با توجه به رسالت ذاتي حوزه هاي علميه در گسترش و تعمیق معارف ديني و لزوم پاسخگويي مستدل به شبهات فرقه هاي انحرافي، زمينه ايفاي چنين نقشي از سوي حوزه هاي علميه فراهم شود.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، خانم کابوسی اعلام کرد: نشست تخصصی مباحث اعتقادی و پاسخ گویی به شبهات با حضور مبلغانی از مدارس علمیه خواهران استان به میزبانی مدرسه علمیه حضرت صدیقه فاطمه سلام الله گرگان برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: شناخت ادیان، مذاهب و مکاتب فکری، فلسفی و دینی، در جوامع دینی هماره از اهمیت و ضرورت شایانی برخوردار بوده است؛ بر این اساس، با توجه به رسالت ذاتي حوزه هاي علميه در گسترش و تعمیق  معارف ديني، و لزوم پاسخگويي مستدل به شبهات ارائه شده از طرف فرقه هاي انحرافي، ضروري است زمينه ايفاي چنين نقشي از سوي حوزه هاي علميه فراهم شود.

معاون فرهنگي تربيتي حوزه هاي علميه خواهران گلستان اضافه کرد: در راستاي تحقق اين مهم و با عنايت به اينكه فرق انحرافي توجه ويژه اي به جلسات خانگي و زنانه دارند، اقدام به برگزاري نشست تخصصی مباحث اعتقادی و پاسخ گویی به شبهات با هدف تقويت مباني اعتقادي و توانمندسازی مبلغان جهت تبلیغ و ترويج معارف­ اسلامي درفضای مدارس علمیه و خارج از مدارس اعم از دانشگاه ، آموزش و پرورش و ..... ، نموده است.

کابوسی، ارتقاء سطح باورهاي ديني جامعه نسبت به فرق و مذاهب موجود در منطقه و پیشگیری از گسترش هرگونه فعالیت فرقه ای و نیز بومي‌سازي مبلغان در مدارس با توجه به نياز جدّي استان به مبلغ توانمند را از دیگر اهداف برگزاری این نشست تخصصی دانست.

همزمان با این نشست، جلسه توجیهی اعضاء انجمن یاوران وقف حوزه های علمیه با دعوت از مسئولان اداره کل اوقاف استان برگزار شد.