کد مطلب: 80670 تعداد بازدید: ۱۴۵

همایش جستارهای پژوهشی بیانیه گام دوم انقلاب تا پایان مهرماه تمدید شد

پنجشنبه ۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۰۹:۵۶
آقای شریعتی نیاسر دبیر علمی همایش جستارهای پژوهشی بیانیه گام دوم انقلاب، پایان مهر ماه را آخرین زمان ارسال آثار اعلام کرد و گفت: در این همایش، با شناسایی زمینه های پژوهش می توان موضوعاتی برای نگارش پایان نامه ها، مقالات پژوهشی وکتاب های تحقیقاتی را استخراج کرد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، نشست خبری با محوریت همایش ملی «جستارهای پژوهشی با تاکید بر بیانیه گام دوم» صبح امروز با حضور رئیس همایش، دبیر علمی و اجرایی در جمع اصحاب رسانه برگزار شد.

خانم سیده نفیسه حسینی واعظ بیان کرد: چهل سال از انقلاب اسلامی گذشت که در طول این سال ها با فراز و فرودهایی روبرو شد اما دستاوردهای مهمی به جا گذاشت.

وی ادامه داد: برای اقتدار و گسترش تمدن اسلامی و نیز استمرار انقلاب باید تدابیری اندیشیده می شد که بیانیه مقام معظم رهبری بعد از ده ها سال بهترین پیام بوده و نتیجه عمری تجربه همراه باتقوا و بصیرت است.

مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان گفت: روح بیانیه گام دوم؛ خوش بینی، توکل بر خدا، اعتماد به نفس و نگاه به تاریخ گذشته ی این چهل سال و امکانات امروز  و چشم انداز آینده است.

حسینی واعظ با بیان این که انقلاب با حوزه علمیه و رهبری امام خمینی آغاز شد و به دست مقام معظم رهبری ادامه پیدا کرد، خاطرنشان کرد: جهت نهادینه و اجرایی کردن این بیانیه، حوزه های علمیه وظیفه سنگینی به عهده دارند، به ویژه حوزه علمیه خواهران که اثرات بزرگی بر جامعه می گذارند.

وی هدف از برگزاری همایش را تبیین و نهادینه کردن بیانیه گام دوم انقلاب اعلام کرد و گفت: ما در این همایش به دنبال ظواهر و فعالیت های شعاری نیستیم و امیدوارم با تلاش محققین خانم و آقا، طلاب و دانشجویان و تمامی مذاهب اسلامی قلم فرسایی نمایند و تحقیقات خوبی ارائه نمایند.

در ادامه جلسه آقای دکتر شریعتی نیاسر دبیر علمی همایش گفت: یکی از مباحث مطروحه در بیانیه گام دوم انقلاب که جنبه علمی دارد، بحث معنویت و اخلاق است که تمام موارد بیانیه در این بحث خلاصه می شود.

وی ضمن بررسی مفهوم تقوا و جنبه فردی  واجتماعی آن، به تشریح مسائل مربوط به همایش پرداخت و گفت: در فراخوان مقاله، موضوعات به طور کلی مطرح شد تا پژوهشگران بر اساس محورها مسئله سازی نموده و آن را دنبال کنند تا با تاکید بر بیانیه گام دوم تحقیقات خوبی صصورت گیرد.

استاد دانشگاه مذاهب اسلامی تهران، یکی از وجوه متمایز این همایش با سایر همایشات مشابه را علمی بودن آن دانست و اضافه کرد: بهترین مقالات در پایگاه جهانی iscو سایر پایگاه های معتبر علمی ثبت خواهد شد.

شریعتی نیاسر اعلام کرد: علاقمندان می توانند آثار خود را از طریق سایت همایش به آدرس http://research.whc.ir ارسال نمایند و کلیه اطلاعات لازم را از پایگاه دریافت نمایند.

وی با بیان این که مقالات منتخب در کتابی به چاپ خواهد رسید، ابراز کرد: از دیگر ویژگی های این همایش فراملیتی و قومی بودن است و همه اقوام و مذاهب اسلامی می توانند در این فراخوان شرکت نمایند.

استاد دانشگاه، همکاری نزدیک حوزه علمیه خواهران گلستان و دانشگاه مذاهب اسلامی را نوعی به نمایش گذاشتن وحدت حوزه و دانشگاه دانست و افزود: مجموعه ای از اساتید حوزه و دانشگاه های کشور به داوری آثار خواهند پرداخت.

وی پایان مهر ماه را آخرین زمان ارسال آثار اعلام کرد و گفت: در این همایش، با شناسایی زمینه های پژوهش می توان موضوعاتی برای نگارش پایان نامه ها، مقالات پژوهشی  وکتاب های تحقیقاتی را استخراج کرد.

در ادامه این نشست، هر یک از خبرنگاران سوالات خود را مطرح کردند، همچنین به جهت حسن همکاری خبرنگاران با حوزه علمیه استان گلستان، هدایایی به آنان اعطاء شد