کد مطلب: 80247 تعداد بازدید: ۴۴

مدیر مدرسه علمیه الزهرا(س) گنبد کاووس:

هدف اصلی در دعا برقراری ارتباط با خداوند است

سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۴:۲۰
مدیر مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها گنبد کاووس گفت: هدف اصلی در دعا برقراری ارتباط با خداوند و درخواست رفع حوائج دنیوی و اخروی از خالق هستی فرع است.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، معاون فرهنگی مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها گنبد کاووس مراسم قرائت دعای پرفیض عرفه را درجمع شماری از بانوان این شهرستان و طلاب این مدرسه علمیه برگزار کرد.

در این مراسم، خانم تیموری هدف اصلی در دعا را برقراری ارتباط با خداوند دانست و درخواست رفع حوائج دنیوی و اخروی از خالق هستی را فرع برشمرد و توضیح داد: دعای عرفه دعایی بسیار شریف و دارای مضمون خداشناسی و خدا باوری است.

وی ادامه داد: روز عرفه، روز تقویت خداشناسی و خدا باوری است و انسان بعد از دعا باید به مفهوم حقیقی «قالوا سمعنا و اطعنا» که درآیه 285 سوره بقره آمده است، دست یابد.

مدیر مدرسه علمیه الزهرا(س) گنبدکاووس افزود: از افتخارات شیعه دعاهایی دارای معارف عمیق از امامان معصوم است و در این بین بیشتر دعاها که برخواندن آن ها سفارش و تاکید شده است، با توحید و خداشناسی آغاز می شوند.

تیموری تاکید کرد: برخی مقامات جز با دعا به دست نمی آید، براین اساس؛ مراعات آداب دعا از سوی اهل بیت علیهم السلام نشان دهنده اهمیت دعاست.

وی توضیح داد: در دعای عرفه امام حسین علیه السلام ابتدا خداوند را وصف می شود؛ این ترتیب نشان می دهد ابتدا انسان باید بداند با چه کسی صحبت می کند و خودش کیست تا بتواند به مقام عبودیت برسد.