کد مطلب: 79924 تعداد بازدید: ۴۳

مراسم گرامیداشت آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی در علی آباد کتول برگزار شد

سه شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۴:۲۳
مدرسه علمیه شهیده بنت الهدی مراسم گرامیداشت آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی را در این مدرسه علمیه مقدسه برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، مراسم گرامیداشت آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی از سوی مدرسه علمیه شهیده بنت الهدی علی آباد با حضور اساتید، طلاب و شماری از بانوان این شهرستان برگزار شد که در این مراسم ضمن قرائت آیاتی از قرآن کریم، برخی از سجایای اخلاقی و خدمات اجتماعی آن عالم ربانی اشاره شد.

در ادامه مراسم حجت الاسلام والمسلمین سید علی مهدی نژاد، امام جمعه شهرستان علی آباد کتول با عرض تسلیت رحلت این عالم فقید بیان کرد: این خانواده شجره طیبه ای هستند که یک اصل بسیار محکم و متقنی دارند، "اصلها ثابت و فرعها فی السماء"،آیت الله سید محمود حسینی شاهرودی از مراجع تقلید بسیار بزرگ بودند که مقلدین فراوانی داشتند.

وی افزود: آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی از نبوغ بالایی برخوردار بودند و همین امر باعث شد تا در زمان جوانی اجازه اجتهاد را از پدر بزرگوارشان دریافت کنند، این در حالی است که والد ایشان بسیار سخت به کسی این اجازه را می دادند.

امام جمعه علی آباد کتول با اشاره به شخصیت این مرجع عالیقدر تشریح کرد: ایشان از شیفتگان اهل بیت(علیهم السلام) بودند و نسبت به برگزاری مراسمات مذهبی اهتمام ویژه داشتند، بارها پیاده به کربلا مشرف شدند.

حجت الاسلام مهدی نژاد با بیان این که آیت الله شاهرودی در طول عمر پربرکت خود در تربیت طلاب، کمک به موسسات و همچنین تالیفات فراوانی به یادگار گذاشتند که همگی منشاء خدمات بودند.

وی فرزند و خانواده صالح را از دیگر برکات زندگی این عالم فرزانه دانستند که همه از برکاتشان استفاده می کنند، قریب به 40 سال است که شهرستان علی آباد کتول از وجود آیت الله سید عبدالهادی حسینی شاهرودی فرزند آیت الله سید محمد شاهرودی(ره) بهره می برد.

امام جمعه علی آباد کتول در ادامه به جایگاه علما و مراجع اشاره کرد و با نام بردن سه عصر؛ انبیاء، ائمه و علما، توضیح داد: انبیا و ائمه معصومین(علیهم السلام) زمینه حضور علما در جامعه را فراهم کردند و در این باره روایات فراوانی از معصومین(ع) بیان شده است.

حجت الاسلام مهدی نژاد با اشاره به مشکلات و رنج های فراوان علما در راه تبلیغ و حفظ دین اسلام اذعان کرد: آن بزرگواران بهترین ملجاء و پناهگاه ما در حل مسائل هستند که نباید از این امر غافل شد زیرا دشمن به اهمیت جایگاه علما پی برده است.

وی در پایان اظهار کرد: علما ستون های حوزه های علمیه هستند و بحمدلله مردم ما نیز قدردان مراجع هستند