کد مطلب: 79801 تعداد بازدید: ۴۵

استاد حوزه:

طلاب پاسخگوی شبهات فضای مجازی و جامعه باشند

پنجشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۸:۲۵
آیت الله قدمی استاد حوزه گفت: طلاب باید پاسخگوی شبهات مطرح شده در فضای مجازی و در سطح جامعه باشند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، سلسه کلاس های آموزش شبهه شناسی، هر هفته چهارشنبه ویژه بانوان مداح شهر فاضل آباد و مبلغان مدرسه علمیه خاتم الاوصیاء(عج) این شهر با حضور آیت الله سید حبیب الله قدمی برگزار می شود.

آیت الله قدمی در این جلسه بیان کرد: شبهه از ابتدای تاریخ انسانیت بوده و ادامه دارد، مثلا حضرت آدم(ع) به خداوند یقین داشت ولی به تدریج با وسوسه های شیطان یقین او تبدیل به شک و شبهه شد.

وی اضافه کرد: در مقابل شبهات، گاهی باید حالت تدافعی گرفت و گاهی حالت حمله یعنی قبل از شبهه افکنی دشمن، مسائل پیش بینی و اقدامات لازم اندیشیده شود، مانند اینکه قبل از ورود بیماری واکسینه صورت بگیرد.

استاد حوزه عنوان کرد: پاسخ به شبهات شامل دو قسم است؛ پاسخ حلی و پاسخ نقضی، به گونه ای که شخصی را که شبهه افکنی کرده با موضوع درگیر کرده و به این صورت شخص قانع خواهد شد.

آیت الله قدمی خاطرنشان کرد: فضای مجازی شمشیر دولبه ای است که هم در دست دوست است و هم در دست دشمن که می تواند با شبهه افکنی، ذهن ها را مشوش کند و هم می تواند اثرات مثبت داشته و به عنوان نیروی بازدارنده از ان استفاده شود، مانند اینکه اگر فسادی صورت گیرد همه از طریق فضای مجازی متوجه شوند.

وی با اشاره به این که در پاسخ به شبهات از دو منبع کتاب قرآن و سنت و احادیث پیامبر(صلی الله علیه و آله) و ائمه معصومین (علیهم السلام) استفاده می شود، افزود: سیره علماء چنین بوده که احکام را از کتاب و سنت استخراج می کردند.

استاد حوزه در پایان ضمن پاسخگویی به شبهات مطرح شده، بیان کرد: طلاب باید پاسخگوی شبهات مطرح شده در فضای مجازی و در سطح جامعه باشند.