کد مطلب: 79431 تعداد بازدید: ۹۴

نشست مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان با اصحاب رسانه برگزار شد

سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۴۰:۵۹
در آستانه پذیرش سراسری حوزه های علمیه خواهران، نشست مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان با اصحاب رسانه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، نشست مدیر حوزه علمیه خواهران این استان با اصحاب رسانه در ساختمان این مدیریت برگزار شد.

در این نشست که با محوریت پذیرش حوزه های علمیه خواهران و با حضور نمایندگانی از خبرگزاری های فعال استان برگزار شد، خانم حسینی واعظ ضمن گرامیداشت هفته عفاف و حجاب بیان کرد: اگرچه این هفته نمادی از واقعه گوهرشاد و اقدامات خبیثانه رضاخان است، اما باید همواره مسئله عفاف و حجاب و اهمیت آن در جامعه و آثار و پیامدهای آن مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به اقدامات فرهنگی مدارس علمیه خواهران در همین راستا، پیرامون ماموریت حوزه های علمیه خواهران گفت: یکی از ماموریت های حوزه خواهران، تربیت بانوان فرهیخته و فاضله جهت پاسخگویی به نیازهای دینی جوامع و نظام اسلامی است.    

مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان تبلیغ، ترویج و تعمیق فرهنگ و ارزش های دینی و انقلابی در سطح جامعه و بین الملل با محوریت زن و خانواده را از دیگر ماموریت های حوزه های علمیه خواهران دانست و ادامه داد: در این راستا، اهداف کلانی از سوی شورای سیاستگذاری حوزه های علمیه خواهران در نظر گرفته شده است.

حسینی واعظ با معرفی دستاوردهای حوزه های علمیه خواهران و بانوان عالمه، مجتهده و فاضله و مقایسه شرایط سخت تحصیل علوم دینی در گذشته با امروز، تعداد مدارس علمیه خواهران سراسر کشور را 500 مدرسه معرفی کرد. 

وی در ادامه با معرفی مدارس علمیه استان و اعلام این که گلستان دارای 12 مدرسه علمیه، 1 موسسه آموزش عالی با سه رشته تخصصی و 1 مرکز تخصصی با وجود دو رشته است، اضافه کرد: در مقطع سطح دو 1110 طلبه، در سطح سه 228 نفر و در سطح چهار 5 نفر مشغول به تحصیل هستند.

استاد حوزه با بیان آمار مقاطع مختلف تحصیل حوزه خواهران در استان گلستان، آمار کلی را 3569 نفر اعلام کرد.

حسینی واعظ عنوان کرد: پذیرش حوزه های علمیه خواهران همزمان با ولادت باسعادت امام رضا علیه السلام از 23 تیرماه سال جاری تا 21 مرداد اعلام کرد.

وی افزود: علاقمندان به تحصیل در حوزه های علمیه می توانند از دو طریق مراجعه حضوری به مدارس علمیه و یا وبگاه paziresh.whc.irاقدام به ثبت نام نمایند.

مبلغ فعال حوزه در ادامه جلسه به سوالات خبرنگاران در زمینه های پذیرش حوزه های علمیه و مباحث اجتماعی پرداخت و در پاسخ به سوالی گفت: اساتید و مبلغین با روحیه جهادی و با کمترین مزایای مادی مشغول انجام وظابف و رسالت خود هستند، چرا که حوزه های علمیه از زمان انقلاب تا کنون در کنار نظام جهت حفظ ارزش های اسلامی و انقلابی تلاش های فراوانی انجام داده اند.

حسینی واعظ در پاسخ به سوالی پیرامون میزان رضایتمندی پیرامون حجاب و عفاف در جامعه توضیح داد: گرچه فعالیت های خوب و فراوانی از سوی نهادهای مختلف انجام می شود، اما کافی نیست بلکه تمام نهادها و سازمان ها به فراخور مسئولیت خود باید تلاش نمایند و یک وحدت رویه داشته باشند که یک نهاد به تنهایی نمی تواند در پیشبرد برنامه های خود موفق باشد.

وی اضافه کرد: در زمان جنگ و در جبهه ها، سربازان و مدافعان وطن هیچ گاه ابزار رزمی خود را درنمی آوردند و همیشه در آماده باش کامل بودند؛ در شرایط کنونی هم که دشمن از راه های مختلف به دین، فرهنگ و بانوان ما حمله می کند باید آمادگی کامل داشت.

مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان، فرهنگ سازی و تبلیغ و ترویج سبک زندگی دینی را یکی از راه های برون رفت از شرایط کنونی معرفی کرد.