کد مطلب: 79226 تعداد بازدید: ۶۸

مدیر مدرسه علمیه خواهران سعدیه رامیان:

دهه کرامت فرصتی برای تقویت کرامت انسانی بانوان و ترویج سیره ایشان در جامعه است

پنجشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۶:۰۷
خانم شمسی طاهری دهه کرامت را فرصت مناسبی برای تقویت کرامت انسانی بانوان و ترویج سیره ایشان در جامعه دانست و بیان کرد: اگر زنان جایگاه واقعی خود را در جامعه بشناسند و به وظایف خود به خوبی عمل کنند بسیاری از مشکلات جامعه از بین خواهد رفت.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، خانم شمسی طاهری در جمع اساتید، طلاب و شماری از بانوان شهرستان رامیان ضمن تبریک ولادت با سعادت دو گوهر گیتی حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها) و حضرت رضا (علیه السلام)، دهه کرامت را فرصت مناسبی برای تقویت کرامت انسانی بانوان و ترویج سیره ایشان در جامعه دانست و بیان کرد: اگر زنان جایگاه واقعی خود را در جامعه بشناسند و به وظایف خود به خوبی عمل کنند، بسیاری از مشکلات جامعه از بین خواهد رفت.

وی به علت تقارن دهه کرامت با ایام ولادت حضرت معصومه (سلام الله علیها) و حضرت ثامن الححج (علیه السلام) اشاره کرد و گفت: کرامت و بزرگواری این دو گوهر در مزین کردن ایران به وجود مبارک خود دلیل نامگذاری این دهه است.

طاهری شفاعت، عصمت و ورود زیارت نامه مخصوص را از ویژگی های ممتاز حضرت فاطمه معصومه دانست و افزود: این خصوصیات باعث شده تا حضرت معصومه (سلام الله علیها) نسبت به دیگر امام زادگان صاحب شأن و مقام خاصی گردد.

وی با استناد به روایتی از امام صادق علیه السلام «آگاه باشید برای بهشت هشت در است؛ سه تا از آنها به سوی قم باز می شود ...» بیان کرد: حضرت معصومه (سلام الله علیها) مانند حضرت فاطمه (سلام الله علیها) از مقام شفاعت برخوردار بوده و شیعیان در روز قیامت به واسطه این بانوی بزرگوار داخل بهشت می شوند.

طاهری در پایان، مبلغان، طلاب و بانوان را به تأسی از سیره حضرت معصومه (سلام الله علیها) و الگو قرار دادن ایشان در زندگی توصیه کرد.