کد مطلب: 79222 تعداد بازدید: ۶۰

استاد حوزه:

شناخت خداوند، شرط زندگی به سبک امام رضا(ع) است

پنجشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۴:۴۷
خانم تجری استاد مدرسه علمیه خاتم الاوصیاء(عج) فاضل اباد گفت: شرط زندگی بر اساس سیره امام رضا(ع)، شناخت خداوند است و شناخت خداوند هم با تفکر در نعمت ها حاصل می شود.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، خانم حاجی آبادی مدیر مدرسه علمیه خاتم الاوصیاء(عج) فاضل آباد از برگزاری جشن بزم نور به مناسبت دهه کرامت در روستای شیرنگ خبر داد.

وی هدف از برگزاری این جشن را آشنایی مردم با اجرای جشن های صحیح و نشاط آور و معنوی دانست و توضیح داد: در جشن بزم نور برنامه های مختلف و متنوع از جمله؛ مسابقات شاد و آموزنده، غرفه ی نقاشی برای کودکان، مولودی، نماهنگ هایی با مضمون دهه کرامت، ویژه برنامه برای شهدای گوهر شاد و ... برگزار شد

خانم طیبه تجری در این مراسم ضمن بیان حدیث سلسله الذهب بیان کرد: زمانی وارد قلعه محکم لا اله الا الله خواهیم شد که با جان و دل خداوند را قبول کنیم و شکی در دل راه ندهیم و تمام اعمال برای رضای خدا باشد.

وی شرط زندگی به سبک و سیره امام رضا را در شناخت خداوند دانست که شناخت خداوند هم با تفکر در نعمت های الهی حاصل می شود.

استاد حوزه خاطرنشان کرد: دومین شرط زندگی امام رضایی، شناخت سیره ایشان است؛ حضرت علاوه بر داشتن علم بالا در تمامی مراحل زندگی و در سخت ترین شرایط راضی به رضای خداوند بودند از همین روست که  به ایشان لقب امام رضا داده اند.

تجری اذعان کرد: در صورتی دنیا و آخرت برای ما تامین خواهد شد که فقط خود امام را بخواهیم نه اینکه امام را در گرو خواستن حاجات دنیوی خواهان باشیم.

وی در پایان بر رعایت آداب زیارت هنگام تشرف به قبور ائمه تاکید کرد.