کد مطلب: 78805 تعداد بازدید: ۸۹

معاون آموزش حوزه علمیه خواهران گلستان:

تقوای الهی و ذکر کثیر؛ دو راه جهت حضور دائمی در محضر خداوند است

یکشنبه ۹ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۹:۴۵
معاون آموزش حوزه علمیه خواهران گلستان گفت: برای حضور دائمی در محضر خدا باید به دو نکته توجه کرد؛ اول این که تقوای الهی پیشه کرد و بعد بسیار ذکر گفت.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، خانم زهرا جمالی زاده در ویژه برنامه شهادت امام جعفر صادق علیه السلام که با حضور بانوان این مدیریت برگزار شد، گفت: در منابع روایی در زمینه ویژگی های اخلاقی امام صادق علیه السلام احادیثی در زمینه زهد، علم، عبادت بسیار و تلاوت قرآن وارد شده است.

وی اظهار کرد: مالک بن انس از ائمه فقهی اهل سنت گفته است «در مدتی که نزد امام صادق علیه السلام می رفتم، همیشه او را در یکی از سه حالت نماز خواندن، روزه داری و ذکر گفتن دیده است»  

معاون آموزش حوزه علمیه خواهران گلستان سریع ترین و مطمئن ترین راه رسیدن به خداوند را دائم الحضور بودن در محضر خدا دانست که به عمق نیت انسان آگاه است.

جمالی زاده با تاکید بر توجه و محاسبه اعمال، گفت: برای حضور دائمی در محضر خدا باید به دو نکته توجه کرد؛ اول این که تقوای الهی پیشه کرد و بعد بسیار ذکر گفت. "یا ایهاالذین امنوا اذکروالله ذکر کثیرا".

وی ذکر زبانی را یکی از راه های انس با خداوند معرفی کرد و گفت: یکی از راه های حضور قلب، معاشرت با اهل الله و علماء است.

معاون آموزش حوزه علمیه خواهران گلستان سر زیاد به یاد خدا بودن را جذب خیرات دانست و ادامه داد: دائما فیض خداوند به انسان می رسد که این فیض، همراه با اکرام است؛ و زمانی که خداوند دائما فیض می رساند باید انسان ذکر کثیر داشته باشد چراکه شیطان دائما انسان را وسوسه می کند.