کد مطلب: 78458 تعداد بازدید: ۶۹

استاد حوزه:

تبلیغ موثر، مستلزم پرورش مبلغین جهت ارتقاء سطح معارف، مهارت و تخصص آنان است

یکشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۶:۴۰
خانم طاهره سادات موسوی استاد حوزه گفت: تبلیغ موثر و کارساز، مستلزم پرورش مبلغین جهت ارتقاء سطح معارف، مهارت و تخصص آنان است.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان خانم موسوی در گردهمایی ای که از سوی مدرسه علمیه الزهراء سلام الله علیها گرگان با حضور مبلغین این استان برگزار شد، تصریح کرد: با توجه به سطح نیازمندی های جامعه از مبلغین، لازم است در دو بخش محتوا و شیوه های عملی از روش های خاصی استفاده شود.

وی خطاب به مدیران مدارس علمیه استان از آنان خواست در ثبت نام و اعزام طلاب جهت تبلیغ، نهایت دقت بعمل آید زیرا تبلیغ نادرست، آثار بسیار منفی نسبت به تبلیغ نکردن دارد.

 مسئول امور بانوان و گزینش مبلغات در حج، یکی از علل بی رغبتی مردم را نسبت به مجالس و محافل مبلغان، استفاده از شیوه های تبلیغی نادرست عنوان کرد و افزود: مبلغ باید به گونه ای خود را مهیای این امر نماید که بتواند پاسخگوی سوالات مخاطبین باشد.

موسوی مخاطب شناسی را یکی از عوامل موثر در تبلیغ کارآمد دانست و خاطرنشان کرد: تبلیغ، در واقع یک نوع خوراک فکری است که باید با قوه هاضمه مستمع تناسب داشته باشد، تبلیغ موثر و کارساز، مستلزم پرورش مبلغین جهت ارتقاء سطح معارف، مهارت و تخصص آنان است. 

وی برگزاری جلسات پرسش و پاسخ را از دیگر راه های دستیابی به تبلیغ موفق دانست و افزود: باید از نگاه به تبلیغ به عنوان یک شغل و کسب درآمد پرهیز کرد.

  عضو موسسین کانون فرهنگی بانو امین اظهار کرد: امروزه مبلغ، باید از روش و شیوه های فکری استاد مطهری استفاده کند به دلیل اینکه شیوه تبلیغ استاد شهید مطهری، ابتدا شناسایی درد جامعه و سپس ارائه درمان آن بود.

 موسوی اضافه کرد: لازم است مبلغ خود را مسلّح به معارف قرآن و روایات نماید و از راه مخالفت با هوای نفس در مسیر تعالی سیر و سلوک قدم بردارد.

استاد دانشگاه ادامه داد: طلاب و مبلغین پس از طی این مراتب رشد و نمو به حیات طیبه نائل می شوند و از آنجا که وظیفه طلبه و مبلغ همان مسئولیت خطیر انبیاء است، برای رسیدن به آن جایگاه باید سرمایه گذاری کرد.    

مبلّغ بعثه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) درخارج از کشور در پایان این جلسه به سوالات مبلغین پاسخ داد.