کد مطلب: 78083 تعداد بازدید: ۹۵

رئیس دانشگاه مذاهب شهرستان گنبدکاووس:

ایران تنها کشور حمایت کننده از تقریب مذاهب اسلامی است

شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۸:۴۰
رئیس دانشگاه مذاهب شهرستان گنبدکاووس گفت: ایران تنها کشوری است که همیشه در سیاست داخلی و خارجی از تقریب مذاهب اسلامی حمایت کرده است.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، معاونت پژوهش مدرسه علمیه الزهراء سلام الله علیها گنبدکاووس اولین پیش نشست همایش "جستارهای پژوهشی با تاکید بر بیانیه گام دوم انقلاب"را با حضور طلاب این مدرسه برگزار کرد.

حجت الاسلام و المسلمین عراقی، در ابتدای این جلسه بحث خود را با چند سوال از بیانیه گام دوم آغاز کرد و در بیان اهمیت بیانیه در آستانه 40 سالگی توضیح داد: جمهوری اسلامی یک نظام و مراحلی همچون؛ تاسیس، ملت سازی و نهادینه سازی ا طی کرده است که مقام معظم رهبری این را یک پیروزی می دانند که بعد از مرحله تاسیس و تثبیت، دوره توسعه و زیربنایی انقلاب آغاز شد.

وی به مقایسه انقلاب اسلامی با انقلاب شوروی و هند پرداخت که مقایسه اینها به یک کار علمی نیاز دارد و مقام معظم رهبری بسیار تاکید داشتند که حتما باید در این زمینه ها کار پژوهشی صورت بگیرد که نتیجه آن کارآمدی و دستاوردهای پژوهشی انقلاب اسلامی است.

رئیس دانشگاه مذاهب شهرستان گنبدکاووس در قسمت دوم صحبت های خود به بازخوانی اندیشه های امام خمینی رضوان الله تعالی علیه در راستای همایش پرداخت و گفت: انقلاب اسلامی در سال 1357 با آموزه های وحدت، همگرایی کشورهای اسلامی و تشکیل امت واحد اسلامی به پیروزی رسید.

حجت الاسلام عراقی افزود: ایران تنها کشوری است که همیشه در سیاست داخلی و خارجی از تقریب مذاهب اسلامی حمایت کرده است، به همین دلیل امام رخمینی رضوان الله تعالی وحدت را چاره ساز مسلمین می دانند.

وی ادامه داد: کنفراس اسلامی، نتیجه نگاه امام راحل است که در قانون اساسی اصل یازدهم با اشاره به قرآن و ملل اسلامی سیاست خود را به اعتلاف کشورهای اسلامی مورد توجه قرار دادند.

رئیس دانشگاه مذاهب شهرستان گنبدکاووس به فرمایشی از حضرت امام اشاره کرد و گفت: امام خمینی(ره) می فرمایند: منظور از وحدت، وحدت اجتماعی است نه وحدت رأی و نفر،که در این وحدت اجتماعی همزیستی مسالمت آمیز برادری و برابری شرط است كه مشکلات امروز جامعه به دلیل بی توجهی به همین اصل و قرآن است.

حجت الاسلام عراقی در پایان با توجه به همایش "جستارهای پژوهشی با تاکید بر بیانیه گام دوم"به تبیین چند موضوع جهت نگارش و شرکت در همایش پرداخت.