کد مطلب: 77812 تعداد بازدید: ۷۰

مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان:

توجه به سیره ائمه علیهم السلام در بهبود سبک زندگی افراد تاثیرگذار است

دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۳:۰۶
حسینی واعظ گفت: باید سبک زندگی ائمه علیهم السلام را در زندگی خود پیاده کنیم زیرا توجه به رفتارهای آنان در بهبود سبک زندگی تأثیر بسزایی دارد و سعادت دنیوی و اخروی ما را تضمین می کند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، نشستی با موضوع «سبک زندگی و سیره امام حسن مجتبی علیهم السلام» با سخنرانی خانم حسینی واعظ مدیر حوزه علمیه خواهران استان گلستان در مدرسه علمیه خواهران سعدیه رامیان برگزار شد.

حسینی واعظ با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب پیرامون سبک زندگی اسلامی بیان کرد: یکی از مؤلفه های سبک زندگی اسلامی، بازخوانی سبک زندگی ائمه معصومین علیهم السلام است.

وی با استناد به روایتی از امام حسن مجتبی علیهم السلام «شخص مسئول آزاد است تا وقتی که به کسی وعده ندهد و چون وعده داد برده است تا هنگامی که وفا کند» اذعان کرد: پیمان بستن با دیگران مسئولیت آور است و اگر کسی به آن توجه نکند روابط اجتماعی سست شده و سلامت زندگی انسان ها از بین می رود؛ لذا افراد با عمل کردن به وعده های خود می توانند از بروز اختلال در سبک زندگی جلوگیری نمایند.

مدیر حوزه های علمیه خواهران گلستان مدیریت زمان و بهره مندی صحیح از فرصت ها را از امور مهم در سیره امام حسن علیهم السلام برشمرد و گفت: ایشان در طول دوران عمر خود به این امر توجه داشته و در این باره سخنان گوهرباری را بیان کرده اند « فرصت زود می گذرد و دیر باز می گردد».

حسینی واعظ با اشاره به روایتی از امام حسن مجتبی علیهم السلام «اندیشه و تدبیر شناخته نمی شود مگر در وقت خشمگینی» اظهار کرد: از نشانه های تدبیر و قدرت عقل انسان کنترل خشم است لذا کسی که نمی تواند خشم خود را کنترل کند از تدبیر و عقل برخوردار نیست.

وی بخشش دیگران را از دیگر موارد سبک زندگی کریم اهل بیت علیهم السلام دانست و تشریح کرد: با توجه به رواتی از امام حسن علیهم اسلام که فرمودند «در مجازات کسی شتاب نکن بلکه در آن بین فرصتی نیز برای معذرت خواهی بگذار» گذشت و نوع دوستی باعث ایجاد تعادل در زندگی فردی و اجتماعی می گرد و روابط با دیگران را بهبود می بخشد.

استاد حوزه در پایان توصیه کرد: ما باید سیره و سبک زندگی ائمه علیهم السلام را در زندگی خود پیاده کنیم زیرا توجه به رفتارهای آنان در بهبود سبک زندگی تأثیر بسزایی دارد و سعادت دنیوی و اخروی ما را تضمین می کند.