کد مطلب: 77811 تعداد بازدید: ۶۶

مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان:

بهترین راه اصلاح سبک زندگی، مراجعه به قرآن کریم است

دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۹:۴۹
مدیر حوزه علمیه خواهران استان گلستان، بهترین راه اصلاح سبک زندگی را مراجعه به قرآن کریم و الگوگیری از سبک های زندگی ارائه شده در آن دانست.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، خانم نفیسه حسینی واعظ در ویژه مراسم محفل انس با قرآن که از سوی مدرسه علمیه عالی الزهراء سلام الله علیها گرگان با حضور اساتید، کادر، طلاب و جمعی از بانوان این شهرستان برگزار شد، با استناد به آیه 185 سوره مبارکه بقره، عظمت ماه مبارک رمضان را به نزول قرآن دانست و بیان کرد: یکی از دستورات قرآن کریم در ماه مبارک رمضان؛ دستور به روزه گرفتن است؛ بر اساس آیه فوق، اهمیت و فضیلت این ماه به نزول قرآن در این ماه می باشد.

وی خاطرنشان کرد: بهترین راه برای اصلاح سبک زندگی، مراجعه به قرآن کریم و الگوگیری از سبک های زندگی ارائه شده در آن است.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان گلستان ضمن تاکید بر اینکه برای معرفی قرآن باید به خودِ قرآن و ائمه معصومین و انبیاء الهی به عنوان تالی تلو قرآن مراجعه نمود، اذعان کرد: اوصاف بسیاری در خودِ قرآن برای این کلام وحی ذکر شده که حاکی از بخش هایی از حقیقت آن است، چنانچه می توان از این اوصاف به کتابی اشاره نمود که هیچ ابهامی در آن وجود نداشته، روشنگر راه تقواپیشگان و راهنمای پرهیزکاران است "ذلک الکتاب لاریب فیه هدی للمتقین".

حسینی واعظ با اشاره به محجوریت قرآن در بین مردم، بر توجه به مضامین و عمل به دستورات آن تاکید نمود و به تلاوت قرآن همراه با تأمل و تفکر در آیات آن بویژه در ماه رمضان توصیه نمود.

وی عنوان کرد: از دیگر ویژگی های قرآن کریم این است که مایه بصیرت برای عموم مردم و موجب هدایت و رحمت پروردگار برای اهل یقین می باشد. "هَذَا بَصَائِرُ لِلنَّاسِ وَهُدًى وَرَحْمَةٌ لِّقَوْمٍ يُوقِنُونَ".

استاد مدرسه علمیه الزهرا گرگان خاطرنشان کرد: جهت برقراری ارتباط با قرآن، باید ابتدا نسبت به جایگاه و منزلت قرآن شناخت و معرفت پیدا نموده و پس از آن نیاز خود را نسبت به آن بشناسیم؛ توجه به این نکته حائز اهمیت است که نگاه ما به قرآن باید نگاه درمان جویانه باشد.

حسینی واعظ تصریح کرد: جهل به قرآن موجب می شود که انسان نتواند ارتباط صحیحی با قرآن ایجاد نماید و با آن مأنوس شود اما انس با قرآن موجب رفع جهالت و حل شبهات و مبهمات خواهد شد.

وی در پایان بار دیگر بر تلاوت و تدبر در قرآن کریم بویژه در ماه مبارک رمضان تاکید کرد.