کد مطلب: 77807 تعداد بازدید: ۷۸

مشاور مسائل خانواده:

ارتباط صمیمانه یک نیاز بسیار حیاتی برای ایجاد و توسعه رابطه زوجین است

چهارشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۷:۰۴
خانم لنگری مشاور مسائل خانواده به بیان راه های ارتباط عاطفی زوجین پرداخت و بیان کرد: ارتباط صمیمانه یک نیاز بسیار حیاتی برای ایجاد و توسعه رابطه زوجین است.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، خانم لنگری در نشستی که با حضور جمعی از طلاب مدرسه علمیه فاطمه الزهراء سلام الله علیها بندرترکمن برگزار شد، به بیان راه های ارتباط عاطفی زوجین پرداخت و بیان کرد: صمیمیت یک نیاز بسیار حیاتی برای ایجاد و توسعه روابط است که وقتی این نیاز از حالت اولیه خود خارج شود می تواند منجر به ازدواج موفق شود.

وی ادامه داد:  رابطه صمیمانهزوجین موجب ارتباط پایدارتر و قوی تر می شود و هراندازه این رابطه  محکم تر باشد، زندگی سالم تر خواهد بود.

مشاور دینی مشخص نمودن جایگاه زوج در زندگی را عامل موثر در ارتباط صمیمانه زوجین دانست و گفت: زمانی که بانوان همسرشان را از احساسات خود نسبت به او مطلع کنند، قدم بزرگ و عظیمی را برای ایجاد و پیشرفت صمیمت برداشته اند.

خانم لنگری به راه کارهای ایجاد ارتباط صمیمی بین زوجین اشاره کرد و اذعان داشت: گفت‌ و گو سر آغاز بیان احساسات، باورها، امیدها و خواسته‌ها است و به طور کلی باعث شناخت و نزدیکی همسران می‌شود که از مهم‌ ترین مؤلفه‌ های ایجاد صمیمیت است؛ لذا استفاده از کلام محبت آمیز در ایجاد ارتباط فوق العاده نتایج شگفت انگیز را به دنبال دارد.

وی خاطرنشان کرد: هرقدر زوجین در روابط خود احساس امنیت بیشتری را احساس کنند، خودافشایی بیشتری رخ داده و در مورد خودشان اطلاعات بیشتری می‌دهند و همدلی ای که اساسی‌ ترین بنیاد روابط صمیمانه است را با تمام وجود درک می کنند.