کد مطلب: 77805 تعداد بازدید: ۹۷

مشاور مدرسه علمیه کوثر علی آباد کتول:

در گام دوم انقلاب می توان شعارهای انقلاب اسلامی را به جوامع اروپایی رساند

شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۷:۲۹
مشاور مدرسه علمیه کوثر علی آباد کتول گفت: حرکت به سمت گام دوم انقلاب می توانند شعارهای انقلاب اسلامی را به جوامع اروپایی برسانند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، نشست بصیرتی با موضوع «تحلیل نقش جوانان در گام دوم انقلاب» با حضور طلاب مدرسه علمیه کوثر علی آباد کتول برگزار شد.

خانم نسیبه ترقی در این نشست بیان کرد: گام دوم انقلاب باید زمینه ساز ظهور حضرت مهدی عج الله تعالی باشد.

وی با توجه به گام اول انقلاب و مرور تاریخ 40 ساله آن گفت: همان طور که زمان بعثت حضرت رسول صلی الله علیه بیشتر جوانان به حضرت گرویده و طبق احادیث پیامبر اکرم، ایشان را حمایت کردند، طبق شواهد تاریخی رهبران ما نیز تاکید فراوانی به جهت حمایت جوانان و استفاده از آنان در عرصه های مهم کشور داشته اند.

استاد مدرسه علمیه کوثر با بیان اینکه از سال 42 تا 57 حضرت امام خمینی رحمه الله علیه طرح راهبردی را به عنوان نقشه راه به جهت پیروزی بر علیه رژیم طاغوت راه اندازی کرد، افزود: امروزه نقشه راهبردی با عنوان گام دوم انقلاب به دست رهبر ایران بوده که به تعبیر ایشان باید زمینه ساز ظهور حضرت مهدی عجل الله تعالی باشد.

خانم ترقی عنوان کرد: نقشه راهبردی گام دوم انقلاب از منظر مقام معظم رهبری در مرحله اول، خودسازی معنوی و بعد از آن آماده کردن جامعه اطراف و در نتیجه گسترش فرهنگ اسلامی با عنوان تمدن سازی در دنیا است.

وی با توجه به فطرت پاک انسان ها و طلاب سفارش کرد: طلاب باید به طور عقلی و استدلالی معارف دین را دریافت کرده و با پیروی از ولایت فقیه، استفاده از رهنمودهای ایشان و روحیه امید خود را برای تمدن سازی در جهان آماده کنند.

مشاور مدرسه علمیه کوثر ضمن اشاره به عواقب توجه نکردن به نقشه راهبردی در گام دوم انقلاب خاطرنشان کرد: ایمان و روحیه امید و نشاط به آینده و دل کندن از دشمن از مهمترین عوامل حرکت در گام دوم انقلاب است.

خانم ترقی مقصد نهایی گام دوم انقلاب از منظر رهبری را ایجاد اراده عمومی برای مبارزه تمدنی دانست و اضافه کرد: طبق فرمایش حضرت آقا که مردم ایران برای هر کاری که اراده کردند، پیروز شدند؛ پس در حرکت به سمت گام دوم انقلاب می توانند شعارهای انقلاب اسلامی را به جوامع اروپایی برسانند.

وی با اشاره به آیه 36 سوره نمل بیان کرد: داشتن روحیه جهادی و انقلابی و نهایت استفاده از جوانان در عرصه های مختلف از لوازم مهم این حرکت هستند.