کد مطلب: 77538 تعداد بازدید: ۸۸

سرپرست مدرسه علمیه الزهرا گنبد کاووس:

معلمی شریف ترین و حساس ترین شغل در جامعه است

یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۰:۴۶
سرپرست مدرسه علمیه الزهرا(س) گنبد کاووس گفت: تعلیم، یعنی انتقال اندوخته های علمی به دیگران، از مهم ترین عبادات و موکدترین واجبات کفایی است؛ براین اساس، معلمی شریف ترین و حساس ترین شغل در جامعه است.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، حجت الاسلام والمسلمین علی اصغر ابراهیمی در مراسم بزرگداشت مقام معلم که در مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها گنبدکاووس برگزار شد، بیان کرد: تعلیم، یعنی انتقال اندوخته های علمی به دیگران که از مهم ترین عبادات و موکدترین واجبات کفایی است؛ براین اساس، معلمی شریف ترین و حساس ترین شغل در جامعه است.

وی خاطرنشان کرد: معلم و شاگرد در اشتغالات علمی مانند: خواندن، مطالعه، نگارش و حاشیه نویسی، مباحثه، حفظ و از برکردن مطالب کوشا باشند و همواره ملازمت و همبستگی به اشتغالات علمی را مطلوب خویش برشمرده و آن را سرمایه زندگانی خود تلقی نمایند و برطبق موازین علم خویش عمل کنند.

سرپرست مدرسه علمیه الزهرا گنبد کاووس در بیان ضرورت کسب اخلاق حسنه برای استاد و شاگرد افزود: استاد با نصیحت و اندرز خداپسندانه در کنار اخلاق عملی باید به تزکیه شاگردان بپردازد و در نظر داشته باشد که اخلاق و نصیحت و اندرز، بهترین وسیله برای ارشاد به حق و حقیقت است.

حجت الاسلام ابراهیمی اضافه کرد: نصیحت و اندرز وقتی کار گشاست که در چهره واقعی خود که همان لطف و مداراست، بروز کند.