کد مطلب: 77079 تعداد بازدید: ۸۰

استاد دانشگاه آزاد علی آباد کتول:

تعلیم اولین آموزه بشر از طرف خداوند متعال به انسان بوده است

پنجشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۸:۵۱
علی اصغر زنگانه استاد دانشگاه آزاد علی آباد کتول گفت: تعلیم به عنوان اولین آموزه بشر از طرف خداوند متعال به انسان بوده و به همین جهت اشتیاق به علم طلبی به طور فطری در وجود همه انسان ها قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، آقای زنگانه در نشستی اخلاقی که با حضور طلاب مدرسه علمیه کوثر علی آباد کتول برگزار شد، بیان کرد: بیشتر انسان های یک جامعه اسلامی در مقام امامت (به معنای راهنما) هستند.

وی با اشاره به سخنی از حضرت علی علیه السلام خاطرنشان کرد: هر فردی که خود را به مقام امامت یعنی راهنمایی منسوب می کند، باید قبل از انتساب به ماموریت، خود را تربیت نماید که علم و تقوا و عمل به دانسته ها سه گام اساسی است که باعث می شود نقش امامت به درستی در جامعه ایفا شود.

استاد دانشگاه آزاد علی آباد کتول به اولین گام اشاره کرد و توضیح داد: آیات و روایات متعددی درباره ارزش علم و مقام عالم گفته شده و بر طبق آیه «و علم آدم الاسماء کلها»، تعلیم به عنوان اولین آموزه بشر از طرف خداوند متعال به انسان بوده و به همین جهت اشتیاق به علم طلبی به طور فطری در وجود همه انسان ها قرار دارد .

زنگانه با اشاره به رتبه های تقوا یز اشاره کرد و گفت: از زیر مجموعه های تقوا می توان به روزه، خانه داری، حضور در مساجد، امساک، عبودیت خدا و بخصوص قرآن اشاره کرد.

وی در پایان ابراز کرد: ماه رمضان ماه خودسازی است، ماهی که انسان باید به آنچه آموخته، عمل نماید زیرا این کار راه رسیدن به منسب امامت و راهنمایی برای بشر را هموارتر می کند.