کد مطلب: 77047 تعداد بازدید: ۸۳

استاد حوزه:

شیعیان مدرن ترین سلاح های تبلیغاتی را جهت تربیت مبلغان مهدوی به کار گیرند

دوشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۷:۰۹
حجت الاسلام و المسلمین سلمانیان استاد حوزه گفت: شیعیان باید مدرن ترین سلاح های تبلیغاتی را جهت تربیت مبلغان مهدوی و آماده سازی مردم برای ظهور امام زمان(عج) به کار گیرند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، مدرسه علمیه کوثر علی آباد کتول جشن بزرگ نیمه شعبان را با حضور شماری از بانوان این شهرستان برگزار کرد.

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین سلمانیان بیان کرد: علمای اسلام یکی از راه های نزدیک کردن ظهور حضرت مهدی عجل الله تعالی را دعا، توسل و ندبه کردن دانسته و معتقدند همان طور که خداوند متعال با 40 ندبه قوم موسی 170سال از غیبت حضرت آنها را بخشید، قطعا با ابراز پشیمانی شیعیان نیز امر فرج زودتر محقق می شود اما از طرف دیگر گناه کردن عکس این نتیجه را برای ما فراهم می کند.

وی افزود: اکثر کشورهای جهان، ضد شیعه و ولایت فقیه فعالیت می کنند چون فهمیده اند افراد متدین بر امر ظهور معتقدند؛ امروزه بزرگ ترین مرکز تربیت مهدویت در تل آویو اسرائیل است چون متفکران آنها یقین دارند با تغییر افکار یک ملت می توان تمام ارزش ها، عقاید و خواسته های آنها را تغییر داد که این یک زنگ خطر مهم برای ما هست.

استاد حوزه ضمن بیان اهمیت خودسازی در دوران ظهور تصریح کرد: افراد نباید فقط به تربیت نفس خود اهمیت بدهند زیرا زمانی جامعه برای ظهور آماده خواهد شد که انسان به جز رفتار خویش به رفتار و کردار برادر دینی خود نیز حساسیت نشان دهد.

حجت الاسلام سلمانیان تاکید کرد: شیعیان باید مدرن ترین سلاح های تبلیغاتی را به کار گرفته و مبلغان جامعه را نیز بیشتر پرورش دهند زیرا در زمان ظهور حضرت حجت به سفیرانی برای رساندن صدای حق به دیگر کشورها نیاز است.

 این مراسم با سرود و مدح اهل بیت و پذیرایی به پایان رسید.