کد مطلب: 77020 تعداد بازدید: ۷۰

نماینده ولی فقیه در استان گلستان:

طلب مغفرت، نوعی بازسازی و رفع بیماری معصیت است

سه شنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۹:۵۴
نماینده ولی فقیه در استان گلستان با اشاره به اینکه طلب مغفرت، نوعی «بازسازی و رفع بیماری معصیت» است، اظهار امیدواری کرد که با توفیق خداوند ابتدا طلب مغفرت واقعی نه صرفا زبانی، از نافرمانی ها داشته باشیم.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، به مناسبت میلاد حضرت سیدالشهداء علیه السلام مراسمی با حضور آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در جمع طلاب مدرسه علمیه الزهراء سلام الله علیها گرگان برگزار شد.

وی با استناد به روایاتی بیان کرد: شیعه در ایام میلاد اولیاء، شادی نموده و در ایام شهادت، مراسم عزاداری برپا می کنند؛ به دلیل آنکه چنین شخصیت هایی در جامعه بشری بعد هزاران سال که از تولد آنان گذشته باید در زندگی بشر نقش داشته باشند زیرا امروز بشریت گرفتار حیرت است شاید خودش هم متوجه این حیرانی و سرگردانی نیست.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان خاطرنشان کرد: احترام به اولیای خدا، تجلیل از یک امر طبیعی نیست بلکه تجلیل از یک شخصیتی است که آراء، افکار، اندیشه ها، عملکرد و اخلاق او می تواند مانند نورافکنی راه را برای مردم روشن نماید.

آیت الله نورمفیدی واقعه اربعین را عشق و ارادت مردم نسبت به امام حسین علیه السلام دانست و افزود: حرکت اربعین می تواند توجه دنیا را به خود جلب کند که شخصیت والای امام حسین علیه السلام موجب شده این همه جمعیت از اطراف و اکناف عالم به زیارت ایشان بیایند.

وی اظهار کرد: این حرکت عظیم نسبت به کسانی که شاید خیلی معتقد به حضرت سیدالشهداء علیه السلام نباشند، موجب کنجکاوی آنان شده و در مورد این شخصیت بزرگ به تحقیق و بررسی بپردازند، همانطور که آقای جرج جردان مسیحی در لبنان پیرامون شخصیت حضرت علی علیه السلام به تحقیق و مطالعه پرداخت و نام کتابی را که تدوین کرد «علی فریاد عدالت انسان ها» نامید. 

امام جمعه شهرستان گرگان ادامه داد: با استناد به فرازهایی از سخنان ارزشمند حضرت سیدالشهداء علیه السلام که فرمود: «خداوند اگر بخواهد می تواند مرا عذاب کند و اگر بخواهد می تواند مرا عفو کند»، اظهار داشت: امام حسین علیه السلام خودش را در محضر ربوبی مقصر می دانست و این اعتراف به گناه و تقصیر در پیشگاه خداوند را ائمه دیگر هم داشتند که البته ائمه اطهار علیهم السلام نافرمانی که نمی کردند بلکه تقصیر آنان گناه اولیاء، گناه محبان و گناه عارفان است به همین دلیل امام سجاد عیه السلام به خداوند می فرماید از هر لذتی که یاد تو در آن نباشد طلب مغفرت می کنم که این مقام کامل اولیای الهی است.

آیت الله نورمفیدی ابراز کرد: گاهی انسان در زندگی مشغولیات و لذاتی حلال دارد و یاد خدا در آن نیست که این از نظر اولیای کامل الهی موجب نزول انسان از حضور در محضر ربوبی است و طلب مغفرت برای این است که فقدان یاد خدا جبران شود؛ به همین دلیل پیامبر هر روز 70  بار طلب مغفرت می کرد.

وی در پایان با اشاره به اینکه طلب مغفرت، نوعی «بازسازی و رفع بیماری معصیت» است، اظهار امیدواری کرد  که با توفیق خداوند ابتدا طلب مغفرت واقعی نه صرفا زبانی ، از نافرمانی ها داشته باشیم تا مهیای مرحله اولیای خدا گردیم.