کد مطلب: 77019 تعداد بازدید: ۸۴

اختتامیه سه شنبه های مهدوی توسط مبلغ مدرسه علمیه شهیده بنت الهدی علی آباد کتول برگزار شد

چهارشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۴:۳۶
خانم انسیه باستانی مبلغ حوزه از اختتامیه برنامه سه شنبه های مهدوی در یکی از دبیرستان های شهرستان علی آباد کتول خبر داد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، خانم انسیه باستانی اعلام کرد: ویژه مراسم سه شنبه های مهدوی در دبیرستان مجتهده امین شهرستان علی آباد کتول برگزار شد.

وی بیان کرد: برترین نعمتی که خداوند به بندگانش عنایت کرده است، نعمت ولایت، اطاعت و محبت اهل بیت علیهم السلام است.

مبلغ حوزه مهدویت را یکی از مهم ترین مباحث اعتقادی مسلمانان دانست و توضیح داد: قبل از ولادت حضرت مهدی عجل الله تعالی و از زمان پیامبر اکرم صلی الله علیه بستر بحث مهدویت فراهم شد و نسل به نسل توسط ائمه اطهار علیهم السلام اعلام شد تا مردم برای بزرگ ترین رویداد بشریت آماده شوند و قابلیت درک حضور حضرت و هدف رسالت پیامبر اکرم که فراگیری اسلام در تمام دنیاست را پیدا کنند.

باستانی، با تأکید بر وظیفه مسلمانان در عصر حاضر بیان کرد: در عصری که شبهات و کجروی های فکری و اخلاقی بیداد می کند، باید بیشتر از دین خود محافظت نموده و ایمان و عقاید خود را استوارتر گردانیم؛ بنابراین وظیفه ماست که آگاهی خود و اطرافیان را درباره این مسئله بالا برده و خود را آماده و مجهز نماییم.

وی در پایان با بیان هدف خود از انجام این طرح در مدارس ادامه داد: هدف از این طرح؛ آشنایی دانش آموزان با فرهنگ مهدویت، آخرالزمان، موضوعات مرتبط و آسیب هایی است که جامعه اسلامی را مورد تهدید قرار می دهد.

مبلغ حوزه اضافه کرد: باید در مورد مسائل اعتقادی بیشتر تحقیق و بررسی شود و از راه های مختلف نسل جوان با فرهنگ ناب اسلام آشنا شوند، در این طرح هر هفته یک برنامه فرهنگی برای دانش آموزان اجرا شده و به مناسبت ها و موضوعات مختلف مسابقات فرهنگی برگزار می شود و به برگزیدگان هدایایی اهدا می شود.