کد مطلب: 76949 تعداد بازدید: ۶۰

مدیر مدرسه رستگاران شهرستان کردکوی:

علم تفسیر یکی از رساترین علوم است

سه شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۳:۲۲
مدیر مدرسه رستگاران شهرستان کردکوی بیان کرد: علم تفسیر از رساترین علومی است که دربردارنده جلوه های مختلف است و این جلوه ها نوعی از آداب اسلامی به شمار می آید.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، حجت الاسلام مهدی تقی پور در هفتمین جلسه تفسیر قرآن کریم که در مدرسه علمیه فاطمه الزهراء سلام الله علیها بندرترکمن برگزار شد، در تفسیر بخش هایی از آیات جزء هفت گفت: قضاوت کردن در مورد دیگران از جمله مسائل اجتماعی است که بخش اعظمی از مردم جامعه روزانه با آن درگیر هستند.

وی ادامه داد: زود قضاوت کردن یا قضاوت های بی جا در مورد دیگران می تواند زندگی یک فرد را از بین ببرد، حتی اگر قضاوت در ذهن صورت گیرد به خودی خود خانمان سوز است.

مدیر مدرسه رستگاران تاکید کرد: یکی از چیزهایی که شیطان آن را بر عهده انسان ها قرار می دهد، قضاوت است؛ انسان بیدار و آگاه باید بسیاری از گمان ها و قضاوت ها را ترک کند چرا که بعضی از آنها گناه محسوب می شود.

حجت الاسلام تقی پور خاطرنشان کرد: امر به معروف و نهی از منکر به نوعی متعهد شدن و مسئولیت مشترک بین مسلمانان ایجاد کردن است؛ مسئولیتی که جامعه اسلامی را از دست دشمنان و مستکبران حفظ می کند، لذا انجام این مسئولیت توان و نیروی مضاعف را می طلبد و طلاب و روحانیت جامعه اسلامی عهده دار این وظیفه خطیر و سنگین هستند.