کد مطلب: 76844 تعداد بازدید: ۴۰

امام جمعه موقت گرگان:

نگاه متعالی و احترام به زنان از ویژگی های اخلاقی استاد مطهری بود

یکشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۰:۵۱
امام جمعه موقت گرگان با بیان ویژگی های استاد مطهری گفت: نگاه متعالی و احترام ایشان به زنان را از جمله ویژگی های اخلاقی استاد دانست و اضافه کرد: این دیدگاه استاد هرگونه تفکر غلط به جنس زن را از بین خواهد برد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، ویژه مراسم بزرگداشت مقام معلم از سوی مدرسه علمیه عالی الزهرا سلام الله علیها گرگان با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین برقرار امام جمعه موقت گرگان و با حضور اساتید، کارکنان و طلاب این مدرسه برگزار شد.

حجت الاسلام برقرار با استناد به روایتی از نبی مکرم اسلام صلی الله علیه بیان کرد: در اهمیت و فضیلت مقام و جایگاه معلم همین بس که روایات بسیاری از ائمه معصومین علیهم السلام در باب شأن و منزلت آنان وارد است، چنانچه رسول اکرم می فرمایند: «زیارت دانشمندان و علما در نزد خدا از هفتاد مرتبه طواف و هفتاد حج عمره مقبول محبوب تر است و خداوند هفتاد درجه و رحمت خود را بر این زائر عنایت فرموده و ملائکه بشارت بهشت را بر او می دهند».

وی ادامه داد: مراد از زیارت در روایت فوق، دیدار معمولی و عرفی نیست بلکه زیارت به معنای قصد استفاده از علم، اخلاق و رفتار عالم است که موجب رفعت مقام زائر می شود.

امام جمعه موقت گرگان در شرح روایتی از امام صادق علیه السلام بیان کرد: مراد از عالم در فرمایش «نگاه کردن به چهره عالم عبادت است»، عالمی است که نگاه به او شما را به یاد خدا بیندازد "و از امورات دنیایی دور سازد، چه بسا عالمی که موجب گمراهی انسان گردد".

حجت الاسلام برقرار اذعان کرد: مناسبت روز تجلیل از معلم در روز شهادت استاد مطهری به دلیل ویژگی های منحصر به فردی است که در استاد وجود داشت و به لحاظ معنوی جاذبه بسیار قوی داشتند به طوری که هر  اهل دلی را مجذوب خود می ساخت.

وی با بیان ویژگی های استاد مطهری، نگاه متعالی و احترام ایشان به زنان را از جمله ویژگی های اخلاقی استاد دانست و اضافه کرد: این دیدگاه استاد هرگونه تفکر غلط به جنس زن را از بین خواهد برد، همچنین اهتمام و توجه ویژه ایشان معنویت، تزکیه نفس و خصوصاً تهجد شبانه از ویژگی های منحصر به فرد ایشان بود.

استاد مدرسه علمیه عالی الزهرا سلام الله علیها گرگان اهتمام و توجه ویژه استاد مطهری به معنویت، تزکیه نفس و تهجد شبانه را از دیگر ویژگی های منحصر به فرد استاد مطهری دانست و ضمن استناد به آیاتی از قرآن کریم اظهار کرد: براساس آیات کریمه قرآن؛ "رستگاران کسانی هستند که بتوانند خود را تزکیه نموده و تقوا پیشه کنند"، با سلاح تقوا می توان شیطان را دید حال آنکه او توان دیدن شما را نخواهد داشت.

حجت الاسلام و المسلمین برقرار در پایان خطاب به طلاب بر احترام و تجلیل از مقام اساتید تاکید نمود.

در پایان این مراسم، هدایایی از طرف مدیریت مدرسه تقدیم حضور اساتید شد.