کد مطلب: 76715 تعداد بازدید: ۵۹

در محضر رهبر معظم انقلاب بیان شد:

حوزه های علمیه در طول تاریخ با حمایت های مردمی حریت خود را حفظ ‌‌‌‌‌‌‌کرده است

پنجشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۰:۱۷
خانم صدیقه بهرامی طلبه سطح 4 مرکز تخصصی الزهراء سلام الله علیها گرگان به نمایندگی از طلاب خواهر سراسر کشور در دیدار رهبر معظم انقلاب گفت: حوزه های علمیه در طول تاریخ با حمایت های مردمی حریت خود را حفظ ‌‌‌‌‌‌‌کرده است.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، متن سخنان به این شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمد لله و سلام علی عباده الذین اصطفی محمد و آله الطاهرین

 

سلام علیکم و رحمت الله

شکرگزار و قدردان لحظاتی هستم که در اختیارم گذاشته شده تا بتوانم به عنوان نماینده طلاب خواهر ، عرایضی را محضرتان تقدیم دارم.

  پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، تحولی در روحیه جوانان اعم از زن و مرد به وجود آمد که آتش اشتیاق خدمت به دین و آرزوی نقش-آفرینی در عصر ظهور را در دلها شعله¬ور ساخت و این امر، طی چند دهه گذشته، دهها هزار نفر از بانوان جوان را به سمت حوزه¬های علمیه کشانده است. سربازان بدون یونیفرم، بی¬نام و نشان و عاری از هر پیشوند و پسوندی که همواره در صحنه¬اند، با مردم عجینند و در به تصویرکشیدن چهره مهربانانه دین، مهارتی ستودنی دارند. دژهایی که  هرگز فرهنگ غرب قدرت تسخیرشان را ندارد، سدهای محکمی که خانواده را در هر وانفسای فرهنگی، با چنگ و دندان نگه می دارند و می توانند جامعه را مادرانه به سمت صلاح و سداد پیش ¬برند. اما سوال این است که جایگاه اجتماعی بانوان طلبه چگونه تعریف می شود؟ سازمان¬های دولتی، نهادهای رسمی و مجامع علمی و فرهنگی به چه میزانی از ظرفیت نهفته آنان اطلاع دارند و  بهره می¬برند؟ آیا سازوکارهایی برای اعتباربخشی به طلاب خواهر فراهم شده است؟ کدامیک از ساختارها و برنامه¬خواهران دین¬شناس است؟ شاید لازم باشد یک بار دیگرفرمایش رهبرمان را بشنویم که به پدیده عظیم و مبارک طلاب خواهر اشاره فرموده و ظرفیت موجود و قابل توسعه در حوزه خواهران را به¬مسئولانی که سکّان جامعه را در دست دارند و به ویژه متولیان تعلیم وتربیت، یادآور شوند.

اما عرض دوم:

حوزه¬های علمیه در طول تاریخ مفتخر است با حمایت های مردمی حریت خود را حفظ ‌‌‌‌‌‌‌کرده است و مردم با حمایت و پشتیبانی خود، مدارس علمیه را تاسیس و اداره کرده اند و از پرورش یافتگان آن بهره علمی و اخلاقی برده اند.  بخشی از این اتکاء، در گرو هویت دینی حوزه و بخش دیگر در کسب وجاهت اجتماعی بوده که حوزه های علمیه خواهران از آن مستثنی نیست . و باید مردمی بمانند.

امروز این پایگاه¬های علمی و فرهنگی، به حمایت جدّی¬تر و بیشتری نیاز دارند. و با توجه به وحدت رسالت طلبگی در فهم و ابلاغ دین؛ بین خواهران و برادران که موجب شده است فعالیت های مقبولی را در متن جامعه و در تعامل با توده مردم داشته باشند؛ به نظر می رسد بهره گیری از منابع پشتیبانی مشترک ازجمله وجوهات و موقوفات و منحصر ندیدن آن به طلاب برادر؛ ثمره این تلاش ها را پر رنگ تر و موثر تر گرداند.

 ان شاء الله

والسلام علیکم و رحمه ا...