کد مطلب: 75526 تعداد بازدید: ۱۰۳

مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان:

ترویج ارزش های اسلامی نیاز به فعالیت جهادی طلاب و روحانیون دارد

یکشنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۹:۰۵
مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان با تشریح معنای سبک زندگی، بیان کرد: طلاب بهترین شرایط را برای ترویج سبک زندگی دینی و تبلیغ ارزش های اسلامی دارند، که برای این کار تمام واحدهای حوزوی باید در کنار هم فعالیت نمایند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، خانم حسینی واعظ در جمع معاونان آموزش مدارس علمیه خواهران استان گلستان، در آغاز سخنان خود ضمن گرامیداشت ماه مبارک شعبان و ولادت ائمه اطهار علیهم السلام و آمادگی جهت ورود به ماه مبارک رمضان، گفت: برای ورود به این ماه های مبارک به ویژه ماه مبارک رمضان باید هوشیار بود تا نحوه ورود و خروج به این ماه ها را به خوبی رعایت کرد.

وی به روایتی از امام صادق علیه السلام اشاره کرد و گفت: حضرت می فرمایند: «دوست ندارم جوانی از شما {شیعیان} را جز بر دو گونه ببینم؛ دانشمند و دانشجو.

مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان ضمن مهم دانستن مسئولیت علمی افراد، ابراز کرد: معاونین آموزش متصدی امری هستند که در روایات و سیره بزرگان بر آن تاکید زیادی شده است؛ عده ای طالب علم هستند و عده ای متعلم؛ اگر محصول مدرسه تنها مباحث آموزش باشد، موجب زیان می شود، زمانی موفق هستید که در زمینه های پژوهش، فرهنگی، اجتماعی و سبک زندگی دینی خوب کار نمائید.

حسینی واعظ با تشریح معنای سبک زندگی، اذعان کرد: طلاب بهترین شرایط را برای ترویج سبک زندگی دینی و تبلیغ ارزش های اسلامی دارند، که برای این کار تمام واحدهای حوزوی اعم از آموزش، فرهنگی، پژوهش باید در کنار هم فعالیت نمایند تا طلابی عالمه و موفق تربیت نمایند، طلابی که هم پژوهشگر خوبی باشند و هم مبلغ خوب.

وی ضمن تاکید بر توام کردن تبلیغ و پژوهشگر با یکدیگر، ادامه داد: حوزه های علمیه باید سرباز منتظر پرورش دهند و سرباز امام زمان عجل الله تعالی باید یک فرد عالم در جامعه باشد.

استاد حوزه با اشاره به آغاز پذیرش حوزه های علمیه، بر فعالیت جهادی در حوزه های علمیه و همکاری تمامی واحدهای حوزوی توصیه کرد.

حسینی واعظ همچنین بر کمک رسانی به مردم مناطق سیل زده و تلاش جهت کاهش آلام آنان تاکید کرد.